ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumumuz yönetici ve çalışanlarına yönelik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri verildi.

Müdürlüğümüz yönetim kadrosundaki Müdür Yardımcılarına, Şube Müdürlerine, Eğitim Denetmenlerine, Avukat ve Ar-ge çalışanlarına; 23-24 Şubat tarihlerinde Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri düzenlendi.
Kurumumuz yönetici ve çalışanlarına yönelik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri verildi.

Müdürlüğümüz İş Güvenliği Uzmanı Mahmut DONUKER tarafından; çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni,  iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, ilkyardım, ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, ekranlı araçlarla çalışma, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma konularını içeren sunumlar yapıldı.

 

        Eğitim sonunda; günlük hayatta alınabilecek küçük tedbirlerle İş kazalarının büyük çoğunluğunun önlenebildiğini ifade eden katılımcılar, memnuniyetliklerini dile getirerek seminerin çok verimli geçtiğini söylediler.

27-02-2017


27-02-2017

27-02-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.