ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTÜPHANELER HAFTASI YAPILAN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

KÜTÜPHANELER HAFTASI YAPILAN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

27-31 Mart tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Öğrencilerde okuma alışkınlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanması gayesiyle kutlanan Kütüphaneler Haftası Turgut Özal Çocuk Kütüphanesinde yapılan etkinliklerle kutlandı.

Turgut Özal Çocuk Kütüphanesindeki kutlamalara, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Turgut Özal Çocuk Kütüphanesinde gerçekleştiren etkinlerde gönüllerince eğlenme imkanı bulan öğrencilere Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, basımı yapılan kitapları dağıttı. Programda gençlere ve çocuklara nasihatlerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik birçok projeyi sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak ilk işlerimizden biri kütüphaneler şube müdürlüğünü kurarak vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Şehrimizde kurduğumuz 8 Kütüphane ve okuma merkezi ile hizmet verirken hedefimiz olan her mahalleye bir kütüphane anlayışımız devam ediyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.’’ Dedi.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek yaptığı konuşmada ‘’ Bizim köklerimizi, bizim mazimizde, geçmişimizde ve günümüzde elde ettiklerimizi, biriktirdiklerimizi bildiklerimizi, öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktarmak üzere, aktarmak için en önemli araçlar Kütüphanelerdir. Okullarımızda yaptıkları çalışmalardan, desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Nihat Çiftçi´ye teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.

26-03-201826-03-2018


 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.