ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Öğrencilerimizin bilgi deryasına giriş kapısı olarak kullanabilecekleri en önemli araştırma, öğrenme ortamlarının arasında kütüphaneler yer alır.  Çocuklarımıza, bilgiye olan ihtiyaçlarının karşılamaya yönelik olarak kitap hazinelerinin ayaklarına kadar ulaştırılacak şekilde kütüphanelerin yaygınlaştırılması onların kültürel yönden zenginleşmelerine katkı sağlayacaktır.

Bu durumun bilinciyle Bakanlığımızca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalamayacak" Projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan  ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut ÖZER'in katılımıyla uygulamaya başlamıştır.

İlimizde de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 okulumuza kütüphane kazandırılması için ödenekler ilimize gönderilmiş olup kütüphane kurulumları için çalışmalarımız başlamıştır. İlimizdeki okul sayıları oldukça fazladır. Şanlıurfa'da yeni kütüphanelerin kazandırılması için gerek ilimizdeki gerekse ülkemizin başka şehirlerinde yaşayan  hayırseverlerin ilgisini bekliyoruz. Proje kapsamında kütüphane yaptırmak isteyen hayırseverlerimizin isimleri okullarımızdaki kütüphanelere verilecektir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımızı kampanyaya destek olmak için  davette bulundu.

 

27-10-202127-10-202127-10-202127-10-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.