ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUVEYT NECAT HAYIR DERNEĞİ İLE OKUL YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

KUVEYT NECAT HAYIR DERNEĞİ İLE OKUL YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Kuveyt Necat Hayır Derneği ve Türkiye Temsilcisi Said Derneği ile Şanlıurfa Valiliği arasında imzalanan eğitim fiziki altyapısını güçlendirmeye yönelik işbirliği protokolü kapsamında, Eyyübiye ilçesinde 16 derslikli ortaokul ile kadınlara yönelik tekstil eğitimlerinin verileceği halk eğitim merkezi yapımı için bir protokol daha imzalandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Valilik toplantı salonunda düzenlenen protokol töreni öncesi, Kuveyt Necat Hayır Derneği ve Said Derneği yöneticileri ve Kuveyt’ten gelen 35 yardım gönüllüsünü makamında kabul etti. Vali Erin, Kuveyt’in Suriyeli mazlumlara yönelik insani yardımları ve hayır hizmetleriyle tüm İslam alemine ve insanlığa örnek tutum ve davranışlar sergilediğini söyledi.

       Vali Erin, konuşmasına şöyle devam etti: Dünya ne derse desin, ne yaparsa yapsın, biz zor durumda olan Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yapmaya, onların yanında durmaya, onların ihtiyacını karşılamak için büyük bir gayret sarf etmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, onlar yardım etse de etmese de biz yardımcı olmaya, destek olmaya, şehirlerimizi bu kardeşlerimize açmaya, onların çocuklarını kendi çocuklarımız gibi görerek geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine daha iyisini yapmanın gayretinde olacağız. Dedi.

        Kuveyt Necat Hayır Derneği ve beraberindeki heyet adına konuşan İbrahim el Bedr de, Türkiye’ye ve özellikle Şanlıurfa’ya Suriyeli mazlumlara kucak açıp, kol kanat gerdikleri için minnettar olduklarını belirterek, Kuveyt Devletinin ve Kuveytli Müslümanların da Türkiye’nin yanında durarak Suriyeli kardeşlerine yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün göstereceği adreste toplam maliyeti yaklaşık 3 milyon TL olan 16 derslikli bir ortaokul binası ile Zülfü Görgün Kız Yurdu’nun bodrum katının tadilatının yapılarak halk eğitim merkezine dönüştürülmesine yönelik protokole imzalar atıldı.

Halk Eğitim Merkezi’ne dönüştürülecek olan Zülfü Görgün Kız Yurdu bodrum katında, kadınlara yönelik mesleki eğitimlerin verileceği tekstil atölyesi kurulacağı, bu amaçla yapılacak tadilat ve donatım malzemeleri için 460 bin TL harcanmasının öngörüldüğü öğrenildi.

Şanlıurfa Valiliği’nin, Kuveyt Necat Hayır Derneği ve Said Yardım Derneği işbirliğiyle yaptığı protokoller kapasamında yapımı tamamlanan Necat Okulu ile Muhammed Abdulvahit El Eyyup Kız Yurdu 2018 yılında tamamlanarak hizmete sunuldu. Yapımı devam eden ve 2019 yılı içerisinde faaliyete girecek olan Abdülaziz Yusuf  El Adsaki okulu, Mübarek Casım El Casım Okulu, İnsani Yardım Derneği Okulu, İnsani Yardım Kız İmam Hatip Okulu ile Kuveyt-Türk Kardeşlik okulunda çalışmalar devam ediyor.

        2018 Yılında yaptıkları işbirliği protokolü ile Şanlıurfa’da 25 okul yapmayı planlayan Kuveyt Necat ve Said Yardım Dernekleri, hayırseverlerin desteğiyle bu okul sayısını 50’ye çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını belirttiler.Protokol imza töreninden sonra, bağışçı hayırseverler adına Kuveyt Necat Derneği tarafından Vali Erin’e bir teşekkür plaketi takdim edildi.

05-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-2019

   

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.