ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuveytli Hayırseverler Tarafından Yaptırılacak Okulun Temeli Atıldı

Kuveytli Hayırseverler Tarafından Yaptırılacak Okulun Temeli Atıldı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli çocukların eğitimine destek sunmaları için hayırseverlere yaptığı çağrılar neticesinde Eyyübiye ilçesindeki Ziraat Fakültesi yerleşkesinde bir okulun daha temeli atılarak yapımına başlandı.

Şanlıurfa'da özellikle eğitimde hayır işlerine ağırlık veren ATAA İnsani Yardım Derneği koordinesinde, bağışçı kuruluş uluslararası Al Rahma Derneği ( Rahme El Alemiyye Cemiyeti ) tarafından inşa edilecek ve yaklaşık maliyeti 3.5 milyon TL olacak olan okula ''Şeyh Ahmet El Felah'' ismi verilecek.

480 öğrencinin eğitim göreceği 16 derslik, 4 idari oda, rehberlik odası, kütüphane ve atölyeden oluşacak olan okulun inşaatı bir yılda tamamlanarak kapılarını eğitim öğretime açacak.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kuveytli hayırseverlerin Şanlıurfa'da çok sayıda hayır hizmetlerine imza attığını hatırlatarak, "Yakın zamanda vefat eden Kuveyt Emiri El Sabah'ın desteğiyle dünyanın dört bir yanında yapılan hayır hizmetleri var, bu hayırların kendisi için sadaka-i cariye olacağına inanıyor, rahmet ve saygıyla kendisini anıyoruz." dedi.


Okulun, Kuveytli hayır sahibi merhum Şeyh Ahmet El Felah adına oğulları tarafından, onun hayrına yapıldığını kaydeden Vali Erin, katkı ve desteklerinden dolayı Al Rahma Derneği Başkanı Velid El Ahmed ile ATAA Derneği Temsilcisi Usame Şedun'a teşekkür etti.

 

Yapılan konuşmalar ve kurban kesiminin ardından okulun temeline ilk harç, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve beraberindekilerin harç butonuna basmasıyla döküldü

21-10-202021-10-202021-10-202021-10-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.