ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI FİNAL MAÇLARIYLA TAMAMLANDI

Gençleri spora teşvik etmek amacıyla okullarımızda hayata geçirilen Liseler arası Voleybol  Turnuvaları sonuçlandı. GENÇ-B kategorisinde yüzlerce yeni nesil sporcunun katıldığı müsabakalar voleybol final maçlarıyla tamamlandı.
LİSELER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI FİNAL MAÇLARIYLA TAMAMLANDI

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetlerinden GENÇ-B kategorisinden kız ve erkek voleybol müsabakaları bugün ki final maçları ile son buldu. Müsabakaların sonucunda;

GENÇ ERKEKLERDE ; 

1.Ayşegül Kaman Anadolu lisesi

2.Adnan Menderes Anadolu lisesi

3.Bozova Atatürk Barajı Çok Programlı lisesi

GENÇ KIZLAR da ise;

1.Maşuk Mesleki Teknik Anadolu lisesi

2.Şanlıurfa Kız Anadolu lisesi

3.Adnan Menderes Anadolu lisesi oldu.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ´Liseler Arası Voleybol Turnuvası´  Gap Endüstri Meslek Lisesi Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen törenle başladı. GENÇ-B kategorisinde 9 Erkek ve 18 Bayan takımının katıldığı turnuvaya ilimizde eğitim gören lise düzeyinde 108´u erkek ve 216´sı kız olmak üzere toplam 324 sporcu katıldı. Sporla ilgilenen gençlerin desteklenerek alanlarında profesyonelleşmelerine yardımcı olmak amacıyla başlatılan turnuvanın ilk ayağı olan voleybol turnuvalarının finali böylelikle tamamlandı.

"YENİ SPORCULARIN KEŞFEDİLMESİNİ SAĞLIYORUZ"
Gençlerin erken yaşlardan itibaren spora yönlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdülkerim YAVUZ ; "Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız ve ortaya koyduğumuz projelerle gençlerimizin yaşam kalitesini arttırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek sağlıklı nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak en büyük hedeflerimiz. Bu bağlamda liseler arası voleybol, basketbol ve futbol turnuvası düzenledik. Bu organizasyonlarla turnuvalarla gençlerimizi spora yönlendirmek centilmenlik aşılamak ilgi alanlarını genişletmek amacıyla bu organizasyonları yapıyoruz. Önümüzdeki yıllardan itibaren de inşallah daha çok öğrencimizi bu faaliyetlere dahil ederek orta okullar arasında bu spor organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin spora alakası bizi çok memnun ediyor. Bu organizasyonlarla gençler bir araya geliyor kaynaşıyor yeni yeni arkadaşlıklar ediniyor ve yeni sporcular keşfedilmesine de neden olabiliyor. Biz bu manada çok mutluyuz" dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdür yardımcısı Abdülkerim YAVUZ Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Murat BAĞIŞ ve İl Milli Eğitim Spor Faaliyetleri İl Koordinatörü Hasan ÖZDEMİR GENÇLER-B kategorisi ödüllerini genç sporculara vererek başarılar dileyerek tebriklerini sundular.

07-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.