ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAYA VAKFI BAŞKANI ESRA ÖZSÜER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

MAYA VAKFI BAŞKANI ESRA ÖZSÜER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Maya Vakfı Başkanı Sn. Esra ÖZSÜER ve Maya Vakfı Genel Müdürü Sn. Jülide ERGİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şerafettin TURAN’I ziyaret ettiler.

Görüşmede Concern Worldwide’ın desteği ile Şanlıurfa’da uygulanmaya başlanacak olan Travmaya Duyarlı Okul Programı’nın detayları konuşuldu.

Program kapsamında öğretmenlere yönelik eğitim ve süpervizyonlar; okul yönetimine çocuk koruma prosedürlerine dair oryantasyon, çocuklara yönelik akran zorbalığı ile başa çıkma, sosyal uyuma yönelik kültürel kaynaşma ve yaratıcı okuma günü gibi rehabilitasyon çalışmaları ve travmatik belirtiler gösteren çocuklara ebeveynlik yaklaşımları konusunda aile eğitimleri verilecek.

Maya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Esra ÖZSÜER yaptığı konuşmada "Travmaya Duyarlı Okullar" projesinden bahsederken Suriyeli çocukların Türkiye´ye sosyal uyumu konusunda gördükleri en önemli açığın psikososyal destek olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı´nın Suriyeli çocukların okullaşması için elinden geleni yaptığını, kendilerinin de Milli Eğitim´in çalışmalarına bütünleyici katkılarda bulunmaya çalıştıklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin TURAN da Maya Vakfı’nın yaptığı çalışmanın ilimiz adına çok önemli olduğunu ve kendilerine her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti. Bu çalışmanın sonuçlarının çok rahat ölçülebileceğini ve başarıya ulaşacağına inancının tam olduğunu ifade eden TURAN, görüşmenin ardından Maya Vakfı Başkanı Esra ÖZSÜER’e ve Genel Müdür Jülide ERGİN’e hediye takdim etti.

 

13-02-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.