ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT Başkanlığında Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı Yapıldı

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT Başkanlığında Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı Yapıldı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT,  MEB Daire Başkanı Recep Zafer TEKİN, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürü/Şube Müdürleri ve Merkez İlçe Okul Müdürlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

    Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT Bey´ in 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminin açılışında İlimize teşrifleri bizleri çok mutlu etti. Bakanlığımız yetkililerinin bu destekleri  çalışma azmimizi bir kat daha arttırmıştır. ´ dedi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN´ ın  Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında İlimizde ´Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi´ konulu sunumuyla toplantı devam etti.

    Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT; Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili genel bilgi verdi. Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT; Temel hedeflerinin dershanesiz bir eğitim modeli oluşturmak olduğunu, öğrenci ve velilerimize dershane olmadan da başarılı olunabileceğini aktarmak istediklerini, Bakanlığın sistemin düzenli işlemesi için çok geniş çalıştığını, bu amaçla E-KURS modülünü oluşturduklarını belirtti. Ayrıca Bakanlık bünyesinde 300 kişilik soru hazırlama ekibinin öğrenciler için soru bankası oluşturduklarını, hazırlanan soruların haftalık olarak yayımlanması ile e-sınav şeklinde bir değerlendirme olabileceğini belirtti.
 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.