ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET GÜNEŞ ANADOLU LİSESİ KÜTÜPHANE VE KONFERANS SALONUNA KAVUŞTU

Zeytin Dalı Eğitim Kampüsünde bulunan Mehmet Güneş Anadolu Lisesine Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Güneş tarafından Kütüphane ve Konferans Salonu yaptırıldı.
MEHMET GÜNEŞ ANADOLU LİSESİ KÜTÜPHANE VE KONFERANS SALONUNA KAVUŞTU

Zeytin Dalı Eğitim Kampüsünde bulunan Mehmet Güneş Anadolu Lisesine Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Güneş tarafından Kütüphane ve Konferans Salonu yaptırıldı.

2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete giren Zeytin Dalı Eğitim Kampüsünde yapılan okulların bir tanesini Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Güneş üstlenerek Şanlıurfa’da son derece hızlı bir şekilde gerçekleşen eğitimin altyapısını güçlendirme çalışmalarına destek verdi.

Yapılan okulun içerisine 10.000 kitap ile birlikte bir kütüphane ve konferans salonu da yaptıran Mehmet Güneş, öğrencilerin gelişimine bir katkı daha sağladı.

Gerçekleştirilen açılışa, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erdal Şekeroğlu, Ziya Suluyer, Mehmet Arif Kırıkçı, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç, Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Güneş, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Açılışların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin önderliğindeki heyet konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, kısa sürede birçok yardımseverin de destekleriyle Şanlıurfa’nın eğitiminde gerçekleştirilen gelişmelerden söz ederek Mehmet Güneş’e hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.

Şanlıurfa’da eğitim alanında yapılan yatırımlar için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’a teşekkür ederek söze başlayan Mehmet Güneş, ”Devletimizin yanı sıra bizlerinde eğitime destek vermek için çaba göstermemiz gerekiyor. 750 binden fazla öğrenci nüfusu olan büyük potansiyele sahip bir şehiriz, bu gençlerimizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayarak ülkemize hayırlı birer evlat olmalarına destek vermemiz gerekiyor. Bu konuda ben elimden geleni yapmaya gayret gösteriyorum, umarım bu yardımlar gün geçtikçe çoğalır.” dedi.

Öncelikli olarak yaptırılan okul, bugün açılışını yaptığımız kütüphane ve konferans salonunun mimarı olan Mehmet Güneş Bey’e teşekkür eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, son bir buçuk yılda Şanlıurfa’da eğitim alanında gösterilen gayretlerin meyvesini vermeye başladığını belirtti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin konuşmasının devamında kısaca şöyle söyledi: “Şanlıurfa’daki öğrencilerimiz Türkiye genelindeki başarı sıralamasında 78. sıralardan 74. sıralara geldi. Bu küçük bir sıçrayış gibi gözükse de gerçekleştirilen gelişmelerin ardından aldığımız güzel neticelerin bir tanesidir. Okul öncesi eğitimde de ilimiz Türkiye’deki birçok ilimizi geride bırakarak ilk sıralara çıkmayı başardı. Bazı ilçelerimizin okul öncesi eğitime katılım oranı %100’e yakın bir orana sahipken, diğer ilçelerimiz de %100 oranını yakalayarak büyük bir başarı elde ettiler ve bu durumu sürdürmek için de çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm il genelinde YKS sınavında başarı elde ederek üniversiteye yerleşen öğrencilerimizin oranı %15’lerden %30’lara çıktı. Tüm bu gelişmeler bizlerin çalışmalarının yanı sıra Mehmet Bey gibi yardımseverlerin destekleriyle gerçekleşmektedir.”

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, katkılarından ötürü Mehmet Güneş’e plaket taktim etti.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.