ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerinden Erasmus+ Başvurusu

Meslek Liselerinden Erasmus+ Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu listeye göre Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği (KA102) faaliyeti kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki Mesleki Teknik Anadolu Liselerinden 50 adet proje başvurusu yapılmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER: "Mesleki eğitim özellikle iki amaca yöneliktir. Bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmektir. Günümüzde bilim ve teknoloji alanlarındaki hızlı ilerleme, sanayinin yüksek nitelikli ara insan gücüne olan ihtiyacını artırmıştır. Hizmet ve sanayi kuruluşları kalifiye eleman olarak nitelendirilen çalışanlardan üretim, bilgi ve becerisine ek olarak teknolojinin yakından izlenmesi, küresel iş piyasasının tanınması ve yabancı dil bilmesi temel istek olarak bildirmektedirler. Mesleki eğitim veren kurumlarımızın başvuruda bulundukları projelerle öğrencilerimiz Avrupada faaliyet gösteren işletmelerde 3-4 hafta arasında mesleki staj yapma şansı yakalayacak bu şekilde kendilerini endüstrinin ihtiyaç duyduğu niteliklerle geliştirme fırsatı bulacaklar ayrıca yurtdışında geçirdikleri sürelerde farklı kültürleri yakinen tanıyacak dil becerilerini de geliştireceklerdir. Projelerin yazımında emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Başarılı bir proje dönemi diliyorum." dedi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.