ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMİN TANITILMASI VE ADRESE DAYALI YERLEŞTİRME SİSTEMİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

MESLEKİ EĞİTİMİN TANITILMASI VE ADRESE DAYALI YERLEŞTİRME SİSTEMİ HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimin tanıtılması, öğrencilerin mesleki eğitime yönlendirme ve rehberlik çalışmaları, öğrencilerin adrese dayalı tercih işlemlerinin anlatıldığı toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim CANBEK ve Ortaöğretimden sorumlu Şube Müdürü Burhan DAĞTEKİN, ilimiz üç merkez ilçesinde (Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü) bulunan ortaokullarda görev yapan rehberlik öğretmenleri ve müdür yardımcılarının katıldığı toplantıda rehber öğretmenlerine ve okul müdür yardımcılarına neden mesleki ve teknik eğitim, mesleki eğitim yerleşim ve eğitim süreci, okul türleri, alan ve dallar, avantajları, mezunlarına verilen haklar ve belgeler,  Mesleğim Hayatım Portalı ve 2023 Eğitim Vizyonu konularında bilgiler verildi

Toplantıda yaptığı konuşmasında mesleki eğitimin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim CANBEK, “Mesleki eğitim gerek ilimiz gerekse ülkemiz için önemli bir fırsat. Son yıllarda Bakanlığımız mesleki eğitime önemli destek vermektedir. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde bizimde elimizi taşına altına koymamız gerekir. Öğrencilerin merak, istek ve yeteneklerine göre doğru bir liseye yönlendirmemiz gerekir.”dedi. 

Adrese dayalı tercih işlerinin önemini vurgulayan Şube Müdürü Burhan DAĞTEKİN, “Öğrenci ve ailelerinin tercih döneminde mağdur olmaması için dikkatli olmamız gerekir. Öğrencilere hayatlarında belirleyici olacak orta öğretim sürecinin başlangıcı olan tercihlerde rehber öğretmenlere önemli görev düşmektedir.” diyerek tercihler konusunda bilgi verdi.

Toplantı soru-cevap etkinliği ile sona erdi.

Toplantı sunusunu indirmek için tıklayınız.

 

29-03-201929-03-201929-03-201929-03-2019

 

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.