ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İL İSTİŞARE ÇALIŞTAYI YAPILDI

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İL İSTİŞARE ÇALIŞTAYI YAPILDI

      Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Mesleki ve Teknik Eğitim İl İstişare Çalıştayı gerçekleştirildi.

   Şanlıurfa Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bakanlık temsilcilerinin katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğrenci velileri ve Öğrenciler katıldı.

   Açılış konuşmalarını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanması, dışa açılma ve uluslararası rekabet gücünü artırma çabası içinde olan Türk ekonomisi için Mesleki ve teknik eğitimin hayati önem taşıdığını belirten İLCİ, ´´Sosyo-ekonomik gelişmenin en önemli itici gücünü, verimlilik artışının en önemli unsurunu, toplumların ve iş gücünün eğitim düzeyi oluşturmaktadır.´´ dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, yüksek teknolojinin kullanıldığı bilgi temelli ekonomilerde ise iş gücünden beklenen niteliklerin geçmişle kıyaslanmayacak kadar yüksek bilgi ve beceri gerektirdiğini kaydetti.

     15-16 Şubat tarihlerinde devam edecek Çalıştay´ ın ikinci kısmı ise Sanayi ve Ticaret Odasında sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.

15-02-201615-02-201615-02-201615-02-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.