ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'' Mesleki ve Teknik Eğitim'' Temalı Faaliyetler Kapsamında ''Usta - Çırak Buluşmaları '' Konulu Teknik Gezi Düzenlendi

'' Mesleki ve Teknik Eğitim'' Temalı Faaliyetler Kapsamında ''Usta - Çırak Buluşmaları '' Konulu Teknik Gezi Düzenlendi

Türk Sanayisinin rekabet edebilirliğinin ve verimliliğinin yükseltilmesi, ileri teknoloji ürünlerin üretilmesi, nitelikli iş gücüne sahip bir sanayi yapısına dönüşüm sağlanması için mesleği eğitimin iyileştirilmesi amacı ile Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajanslarının istişareleri sonucunda 2019 yılı teması olarak ''Mesleki ve Teknik Eğitim'' konusu belirlenmiş olup, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karacadağ Kalkınma Ajansı iş birliğinde ilimizde çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

'' Mesleki ve Teknik Eğitim '' teması kapsamında ilimizdeki mesleki ve teknik ortaöğretim öğrencileri ve yetkililerinin ilgili oldukları fabrikalara ziyaretlerinin sağlanması gayesi ile düzenlenen '' Usta-Çırak Buluşmaları'' konulu teknik gezi; Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Arif Kırıkçı, Eyyübiye Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Fırat Motor ve Pompa ile Yağız Tekstil Fabrikalarında yapılan ''Usta-Çırak Buluşmaları'' etkinliğinde öğrenciler fabrikaları gezerek, eğitimini aldıkları konularda sahada yapılan çalışmalar ile ilgili fabrikadaki ustabaşı ve çalışanlar ile görüşülmüş, bu sayede ustalarımız meslek tecrübelerini ve üretim sahası ile ilgili bilgilerini öğrencilerimiz ile paylaşmışlardır.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Arif Kırıkçı, Mesleki ve Teknik Eğitim teması kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karacadağ Kalkınma Ajansı iş birliğinde ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin gelişimine katkı sunmak ve ilimizde mesleki eğitimin kalitesini artırmak gayesi ile 2019 yılı ''Mesleki ve Teknik Eğitim'' teması kapsamında düzenlemiş olduğumuz ''Usta-Çırak Buluşmaları'' etkinliğinde öğrencilerimizi sahada çalışan ustalarımızla bir araya getirip, deneyim ve tecrübelerinden faydalanarak mesleki gelişimlerini artırmayı amaçladıklarını belirtti. 

13-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-2019

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.