ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi Video Konferans Toplantısı Yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi Video Konferans Toplantısı Yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi

Video Konferans Toplantısı Yapıldı.

     Bakanlık Proje Koordinatörü Şube Müdürü Osman YALÇIN, Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Arif KIRIKÇI, Bakanlık Görevlileri, 7 pilot okulun; okul koordinatörleri, okul müdürleri, okul müdür yardımcıları, alan şefleri ve öğretmenlerin yüksek katılım gösterdiği toplantıda projenin gelinen noktada durumu, yapılan çalışmalar, Covid-19 süresince yapılması gerekenler ve projenin hedefe ulaşması için yapılacak faaliyetler belirlendi.

    Avrupa Birliği tarafından, FRIT (Türkiye'deki Mülteciler için Maddi Yardım Programı) fonu kapsamında KfW (Alman Kalkınma Bankası) aracılığı ile finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi" kapsamında 7 pilot okulumuzun olduğu İlimizde yer almaktadır.

   Proje kapsamında ayrılan 50 milyon avro fon aracılığı ile 8 ilde 55 pilot okulda; atölyelerin tadilatı ve ekipman donanımının karşılanması, ihtiyaç sahibi öğrencilerin okula devamını kolaylaştırmaya yönelik, yemek, ulaşım, kırtasiye, çanta ve temizliklik malzemeleri içeren destek paketinin sağlanması ile sosyal uyum etkinlikleri ve görünürlük faaliyetlerini içeren çalışmaların yapılması yer almaktadır.

    Toplantı bilgilendirme ve soru-cevap bölümü ile son buldu.

 

19-06-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.