ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Metin İLCİ, Kanal A´da yayınlan Eğitim Editörü Programına Konuk Oldu

Bonus Hoca olarak da tanınan eğitim yazarı Süleyman Beledioğlu’nun bu hafta ki canlı yayın konuğu Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ oldu.
Metin İLCİ, Kanal A´da yayınlan Eğitim Editörü Programına Konuk Oldu

Kanal A ekranlarında her pazar saat 18:00´da yayınlanan ve ilgi ile izlenen programa bu hafta ilimiz eğitim durumunu değerlendirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İLCİ konuk oldu.

Programda son dönemde ilimizde yapılan ve halen devam eden yatırımlar, projeler ve sosyal kültürel faaliyetler ele alındı.

Programda Şanlıurfa´nın ülke geneli ve yerel eğitim projeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan İLCİ, ilimiz de eğitim başarısını arttırmaya yönelik katkı sunacak EBAP projesi ve okul yatırımları üzerinde durdu. Proje ile elde edilen sonuçlara göre başarı durumunda son dönemde ülke ortalamasının üzerine çıkıldığını ve bu projenin bu yılda EBAP 2 adı altında devam edeceğini söyleyen İLCİ, ayrıca akademik başarının yanında sosyal başarının da önemli olduğunu , değerlerimizle yetişmiş, doğruları içselleştiren öğrencilerimizin hayatta daha başarılı olacağını belirtti.

Program sunucusu BELEDİOĞLU Şanlıurfa´yı birkaç kez ziyaret ettiğini her ziyaretinden sonra eğitim durumunun iyileştiğini ve bu iyileşmenin il genelinde,öğretmenler ve öğrenciler nezdinde belirğin bir heyecan yarattığını belirterek katılmış olduğum seminerde ilinizde görmüş olduğum bu çalışmaların yakın zamanda meyvesini vereceğini görmüştüm sizi ve ekibiniz tebrik ediyorum dedi.

Ayrıca konularla alakalı olarak açıklama yapan İLCİ; Şanlıurfa öğrenci bakımından Türkiye´nin en kalabalık şehirleri arasında bunun yanında ülkemizde okula devam eden 450 bin Suriyeli öğrencinin yaklaşık 57 bini ilimizde okuyor bu dünya rekorudur. Ensar muhacir geleneğini en fazla yaşatan ve türk öğrencilerimizden ayrı görmediğimiz Suriyeli öğrencilerimizide okutmak boynumuz borcudur diyen İLCİ programa kendisi davet eden ve bu fırsatı veren Kanal A yönetimine ve BELEDİOĞLU´na teşekkürlerini iletti.

31-10-201631-10-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.