ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar Başkanlığında 6 Genel Müdürden Oluşan Heyet İlimizi Ziyaret Ederek Yapılacak Eğitim Kurumları İle İlgili İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar Başkanlığında 6 Genel Müdürden Oluşan Heyet İlimizi Ziyaret Ederek Yapılacak Eğitim Kurumları İle İlgili İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar başkanlığında 6 genel müdürün yer aldığı Millî Eğitim Bakanlığı heyeti, Şanlıurfa'ya yapılacak 75 eğitim kurumu için ilimizde incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar başkanlığında İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Din Eğitimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger'den oluşan heyet, ilk olarak Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ve MEB heyeti, kentteki okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek sınıflarda incelemelerde bulundu.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatı kapsamında beraberindeki genel müdürlerle Şanlıurfa'ya geldiklerini belirten Aşkar, kentte fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak şöyle konuştu: "Şanlıurfa'ya yapılacak 75 eğitim kurumuna ilişkin planlama yapmak, okul arsalarını görmek, eğitim altyapısındaki sorunların yerinde tespiti ve acil çözüme kavuşturulması amacıyla kentteki okullarda inceleme yapıyoruz. Okullarımızı ziyaret ediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizle tanışıp sohbet ediyoruz. İlimiz ve ilçe müdürlerimizle bir araya gelip eksikliklerimizi tespit edip çözüm yolları buluyoruz. Sayın Bakanımızın da söylediği gibi 75 eğitim kurumu inşaatı başlayacak. Ayrıca mevcut okullarımızın tadilatı ve onarımıyla ilgili çalışmalar da olacak. Kütüphanelerimiz tamamlandı yine devam eden çalışmalarımız da var."

11-01-202211-01-202211-01-202211-01-202211-01-2022

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.