ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'den İlimize 73 Yeni Okul Müjdesi

Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'den  İlimize 73 Yeni Okul Müjdesi

Bir dizi inceleme ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa Valiliğini ziyareti ve değerlendirme toplantısı sonrası yatırım müjdeleri verdi. Bakan Özer, Şanlıurfa'da devam eden yatırımlara ilave olarak; 73 yeni okul, 3 Bilim Sanat Merkezi ve 2 RAM kurulacağını açıkladı.

Şanlıurfa ziyaretleri kapsamında, eğitim kalitesini artırma, süreçleri iyileştirme, yatırımları zenginleştirme konularında istişarelerde bulunacaklarını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Şanlıurfa'ya ciddi yatırımlarımız var. İnşallah bugün de çok daha büyük boyuttaki yatırımlarla Şanlıurfa'nın eğitim ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacağız." ifadelerini kullandı.

İl genelinde eğitim öğretim hayatının ihtiyaçlarının değerlendirildiği toplantı sonrası, açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılında Şanlıurfa'ya yapılacak yatırımları açıkladı.

Toplam 73 Yeni Okul İnşa Edilecek                                                                           
Eğitim değerlendirme toplantısı sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip İli olan Şanlıurfa'da eğitim öğretimle ilgili ciddi ihtiyaçların olduğunu belirterek, yapılacak yatırımları açıkladı. 


Şanlıurfa'da 2022 yılı yatırımlarına ilave olarak; 39 anaokulu, 14 ilkokul, 19 ortaokul ve 1 lise olmak üzere toplam 73 eğitim birimi inşa edileceğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa'da 2021 yılında bakım ve onarımla ilgili yaklaşık 200 milyonluk ödenek ayrıldığını, bugün açıklanan yatırımların ise 1 milyar TL'nin üzerinde olduğunu ifade ederek, "Bu yatırımların Şanlıurfa'ya hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şanlıurfa'mızın çok daha fazlasına ihtiyacı var. Bunu bugün görmüş olduk. İnşallah bu yatırımlar hızlı bir şekilde ilerledikten sonra da sürekli temas halinde olacağız. Diğer ihtiyaçları da gidermek için bakanlığımızın tüm imkânlarını seferber edeceğiz." dedi.


Bakan Özer'in açıklamalarına göre; Akçakale'ye 3 anaokulu, 1 ilkokul, 2 ortaokul. Eyyübiye'ye 12 anaokulu, 6 ilkokul, 6 ortaokul. Haliliye'ye 10 anaokulu, 5 ilkokul, 5 ortaokul. Harran'a 1 anaokulu, 1 ortaokul. Karaköprü'ye 5 anaokulu, 2 ilkokul, 3 ortaokul. Siverek'e 3 anaokulu, 1 lise. Suruç'a 2 anaokulu, 2 ortaokul ve Viranşehir'e 3 anaokulu inşa edilecek.

 

Bilim Sanat Merkezi Sayısı 5'ten 8'e Çıkıyor                                                           
Özel yetenekli öğrencilerin akşam ve hafta sonları eğitim aldıkları Bilim Sanat Merkezleri hakkında da açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa'da mevcut bulunan 5 Bilim Sanat Merkezine ilaveten 3 Bilim Sanat Merkezi daha kurma kararı aldıklarını söyledi. Buna göre, yeni Bilim Sanat Merkezleri Eyyübiye, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde kurulacak. 

 

2 Yeni RAM Kurulacak
Şanlıurfa'da halen 5 ayrı Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) olduğu bilgisini veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Karaköprü ve Akçakale'ye yeni kurulacak RAM'lar ile bu sayıyı 7'ye çıkaracaklarını söyledi.

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.