ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DANIŞMANI GÖKHAN YÜCEL ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNER VERDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DANIŞMANI GÖKHAN YÜCEL  ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNER VERDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Gökhan Yücel, okul idarecileri ve öğretmenlere yapay zeka, dijitalleşme ve inovasyon konularında seminer verdi.

Şanlıurfa’da 2. kez düzenlenen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nin açılışına davetli olarak katılan Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Gökhan Yücel, açılış programının ardından Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde öğretmenlere 2 saatlik seminer verdi.

Açılış konuşması için kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, kısaca Bilim Şenliklerinin öğrencilerin gelişiminde çok büyük öneme sahip olduğuna değinerek öğretmenlerimize misafirimizi tanıttı ve sözü Sayın Yücel’e bıraktı.

Oxford Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Karşılaştırmalı Siyaset ve Kamu Politikaları alanında doktorası olan ve aynı zamanda uzun süredir; Kariyer Planlamaları, Gelecekteki Meslekler, Beceriler ve İşgücü, 2023’e Doğru Eğitim ve Kalkınma, Uluslararası Değerler Eğitimi gibi konularda eğitimler veren Gökhan Yücel konuşmasına, 15 Ekimde Milli Eğitim Bakanlığının sitesinde yayınlanan 2019-2023 Stratejik Plan Dönemine ilişkin önemli noktalara değinerek başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Gökhan Yücel sözlerinin devamında; “Eğitimi, sadece endüstriyel yaşama insan yetiştirme aracı olarak görmek doğru değildir. Bu genel kanıyı değiştirmemiz gerekiyor. Bu değişimin 23 Ekimde yayınlanacak olan ‘Yeni Vizyon Belgesi’nden itibaren başlayacağını düşünüyorum. Günümüzde dijitalleşmenin gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber eğitimdeki yöntemlerin de değiştirilmesi, çağa uyum sağlanması gerekiyor. Atalarımız nasıl ki kendi dönemlerinde devrim açan buluşlara imza atarak bilimin yönünü belirlediyse, gelecekte de aynı şekilde atalarımızdan feyz almalıyız.” dedi.

Teknolojideki gelişimin artık büyük sıçrayışlar ile sürdüğüne, dijitalleşme çağından öğrenen teknolojiler çağına yani yapay zeka çağına geçiş yaptığımıza ve bu geçiş sürecinde de artık bakış açımızı değiştirerek gelişmiş ülkelerle yarışır hale gelmemizin gerekliliğine değinerek sözlerini sonlandırdı.

 

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.