ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Araştırma Ekibi Müdürlüğümüzü ve STEM Merkezini Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Araştırma Ekibi Müdürlüğümüzü ve STEM Merkezini Ziyaret Etti

Eğitimde yenilikçi yaklaşımların, hızlı şekilde ilerleyen teknoloji ve çağın değişimine uyum sağlayabilmek adına STEM eğitimini, eğitimde teknoloji kullanımını ve laboratuvarları incelemek üzere, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü  bünyesinde, Dr. Hülya Bal, Dr. Cemalettin Maden, Ezgi Ulutan, Şule Öznur Köşker’den oluşan STEM araştırma ekibi, Türkiye’de STEM alanından öncü kurumlar ile ortak çalışmalar yapmak adına Şanlıurfa İL MEM STEM ve Bilim Merkezini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

STEM araştırmalarının amacı, “MEB’deki STEM çalışmaları ve il bazında yapılan eğitimlerin incelenmesi kapsamında, Şanlıurfa’da nitel görüşme ve nicel anket uygulamaları yaparak, ülkemizde STEM’in daha etkin uygulanmasına ilişkin bilgi birikimi sağlamasıdır. Merkezimizi ziyaret eden ekip, bir dizi anket uygulayarak, STEM eğitimi ile ilgili eğitmenlerin görüş ve önerilerini de almıştır.

STEM ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin TURAN’ı da ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuyla ilgili TURAN, “STEM geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın her alanda bilgi sahibi olarak yetiştirilmesini sağlayacak, günlük hayatta öğrendiklerini kullanabilen, inovasyon yapabilen ve problemler karşısında çözümler üretebilen lider vasıflı, özgüvenli bireyler, bu eğitim anlayışıyla yetiştirilecektir” Dedi. Ülkemiz de Suriyeli göçmen sayısının fazla olması sebebi ile yabancı öğrencilerin okullaştırılmasına da katkıda bulunan STEM & Bilim Merkezimiz her okul ve her yaş grubundan öğrenci alabilmektedir. Ülkemizde STEM, eğitiminde öncü kurumlardandır. Günümüzde öğrencilerin Bilim/Fen bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri, bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan STEM, (Bilim/Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimi dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil edilmektedir.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.