ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM VE YURTDIŞI EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ BÜLENT ÇİFTÇİ LİDERLİĞİNDE OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM VE YURTDIŞI EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ BÜLENT ÇİFTÇİ LİDERLİĞİNDE OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatıyla, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan tüm Yöneticiler, Genel Müdürler ve Daire Başkanları Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak Milli Eğitim Müdürlük Yöneticileri ve Okul Yöneticileri ile bir araya gelerek eğitimdeki sorunlar hakkında toplantılar gerçekleştiriyor.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Eğitim Kampüsleri Projesinin Şanlıurfa’da yapımı tamamlanan ilk kampüsü olan Zeytin Dalı Kampüsünün açılış töreni ve bir dizi incelemelerde bulunmak amacıyla Şanlıurfa’ya ziyaretinin ardından, okullardaki ve Şanlıurfa genelinde eğitimle ilgili yaşanan sorunların tespiti amacıyla ilimize gelen Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Daire Başkanları Tuba Korkmaz ve Fatih Kuzu Okul Yöneticileri ile YASEM’de bir toplantı gerçekleştirdiler.

Okul İdarecilerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl ve İlçe Kurum Yöneticilerinin katılım sağladı toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan; Şanlıurfa genelinde eğitimde yaşanan sorunlar, fiziki tedbirler, alt yapı çalışmaları ve sorunların çözümü noktasında neler yapıldığı hakkında kısaca bilgi verdi. Devletimizin Şanlıurfa’da eğitime yaptığı yatırım sayesinde çok yol kat ettiğimizin üstünde duran Turan, çalışmaları aynı özveri ile sürdürmeye gayret göstereceklerini belirtti.

Konuşmasına, öğretmenlik gibi kutsal bir görevi yaparak geleceğe insan yetiştiren bir işi icra etmenin ne kadar önemli olduğunu belirterek başlayan Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi; “Sayın Bakanımız bizleri illere gönderirken şunu söyledi: ‘Gidin öğretmenlerimize, yöneticilerimize, arkadaşlarımıza Ziya Hoca’nın selamı var. diyerek söze başlayın.’ Bizde aynı şekilde Sayın Bakanımızın selamını getirdik. Hep kendi konuşmalarında vurguladığı gibi eğitimde temele öncelikle öğretmeni ve öğrencilerimizi, çocuklarımızı alan bir yaklaşımla eğitimin birçok meselesinin çözüleceğini hep bizlere söylüyor. Zaten işin içindesiniz arkadaşlar. Biz bu duygularla buraya geldik.” diyerek sözlerine devam etti.

 

Konuşmasını kısa tutarak okul yöneticilerinin sorularını cevaplamaya geçen Çiftçi, sorunlar ile ilgili notlar alarak bu sorunlarınızı Sayın Bakanımızla paylaşacağını belirtti. Kısa zamanda bu sorunlarınızın ve Türkiye genelinde bize gelen ortak sorunlar için çalışmalara başlayacaklarını belirterek sözlerini sonlandırdı.

21-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-2018

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.