ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı


Geleceğimizin teminatı olan kıymetli öğrencilerimizi büyük fedakârlıkla yetiştiren, onlara vatan ve millet sevgisini öğreten, gereken bilgi düzeyine ulaştıran ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize armağan edilen 24 Kasım Öğretmenler gününü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitim seviyesinin kalitesini her aşamada yükseltmekle mümkün olacaktır. Bu anlamda öğretmenliğin kıymetli bir meslek olduğunu görüyor, öğretmenlerimizinkıymetli çabalarını sürdüreceklerine tüm kalbimizle inanıyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk "Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

 

Hz. Ali (r.a)'nin  "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." sözünde çok büyük manalar yüklü olup, öğreticiliğin  ne kadar önemli olduğunu bizlere işaret etmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.


İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.