ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ŞAİRLERDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ YE MAKAMINDA SÜPRİZ ZİYARET

MİNİK ŞAİRLERDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ YE MAKAMINDA SÜPRİZ ZİYARET

Toki Şehit Piyade Çavuş Mehmet Uyar İlkokulu 4.sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri Mehmet YAĞMUR ile birlikte hazırlamış oldukları ´´ YAĞMUR DAMLALARI ´´ isimli şiir kitaplarını Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ ye takdim ettiler.

Bu yıl Şanlıurfa‘da yılın öğretmeni olarak seçilen ve ilimizi 24 Kasım Öğretmenler Gününde Ankara’da temsil eden Toki Şehit Piyade Çavuş Mehmet Uyar İlkokulu’nda görev yapan sınıf öğretmeni Mahmut YAĞMUR,  sınıfında bulunan 32 öğrencisiyle birlikte ´´ YAĞMUR DAMLALARI ´´ adlı 2.şiir kitabını yayınladı.

Toki Şehit Mehmet Uyar İlköğretim Okulu 4. sınıfında eğitim gören 32 öğrenci şiir kitabı oluşturdu. Daha önceki öğrencileriyle ´´Sevgi Çiçekleri´´  adlı hikaye kitabını çıkaran öğretmenimiz, bu yıl da ´´Yağmur Damlaları´´ adlı  şiir kitabıyla öğrencilerde farkındalık oluşturmaya devam ediyor. ´´Yağmur Damlaları´´ adı verilen eserde her şiirin altında müellif öğrencinin imzası bulunuyor.  

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ yi makamında ziyaret eden minik şairler şiirleriyle göz doldurdu. Ziyarette öğrencilerin duygulu şiir dinletilerinden çok etkilenen İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´ Şiir dost, saygı demek, Şiir duygu, düşünce demek, Şiir kültür, zeka demek, Şiir iyilik, güzellik demek, Şiir doğa, çiçek demek, Şiir anne, baba demek, Şiir okumak, yazmak demek, Şiir defter, kalem demek, Şiir yaşamak, yaşatmak demek, Şiir inanç, merhamet demek, Şiir arkadaş, dert ortağı demek...  diyerek bu duygulu anların yaşanılmasına katkı sağlayan bu sevgili öğrencilerimi tek tek tebrik ediyorum.´´ dedi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ minik şairlere günün anısına çeşitli kitaplar hediye ettikten sonra toplu hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamından ayrıldılar.

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.