ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci ve Velilerimiz Rahat Olsun! Şanlıurfa LGS'ye Hazır

Öğrenci ve Velilerimiz Rahat Olsun! Şanlıurfa LGS'ye Hazır

 

Öğrenci ve Velilerimiz Rahat Olsun! Şanlıurfa LGS'ye Hazır

      20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS öncesi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlıklar tamamlandı.

     Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla sınava gelen öğrencilere, velilere ve görevli personele okul idareleri tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacak. Bu çerçevede Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından LGS'ye girecek öğrenciler ile görevli öğretmen ve personelin sağlığı için gerekli önlemler alındı.

    Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER "Velilerimiz müsterih olsun. Çocuklarımız için her türlü tedbiri aldık. Sınava gelen öğrencilere ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacak. Okullarımız sınavdan önce dezenfekte edilecek. Her sınıfa bir dezenfektan konacak. Öğrenciler okul önünde bekletilmeden sosyal mesafe kurallarına uyularak sınıflarına alınacak.  Birinci oturumdan sonra her öğrenciye birer maske daha verilecek. Bunun için Müdürlüğümüze bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz ile Bilim Sanat Merkezimizde üretilen 234.330 adet cerrahi maske, 5.512 litre el dezenfektanı, 7.330 adet yüz siperliği 2.202 litre yüzey dezenfektanı sınava girecek öğrencilerimiz ile öğretmen ve personelimizin kullanımına sunacağız. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti vererek onlara yardımcı olacak. Ben ve ekibim de sahada olacağız. Siperlikleri ise sınavda görevli öğretmenlerimize vereceğiz." dedi.

   Sınavda, birinci oturum sonunda verilecek olan arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabileceği, öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenleri tarafından kontroller yapılacağı, öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyeceği o nedenle velilerin, öğrencileri okulun önüne bıraktıktan sonra beklememeleri, sınav bitiminde gelip öğrencileri alabilecekleri öğrenildi.

    Öğrencilerin mağdur olmamaları için  sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi (bu sınavda fotoğrafsız kimlik belgeleri geçerli sayılacak) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurması gerekmektedir.

    Kendi okullarında sınava girecek öğrenciler, sınava girecekleri salon ve sıra bilgilerini 10 Haziran 2020 tarihinden sonra e-okul üzerinden öğrenebilecek. Sınav Giriş belgeleri okul idareleri tarafından çıkartılıp onaylandıktan sonra öğrencilerin sınava gireceği sıranın üstüne konulacağından öğrenciler sistemden hangi salon ve sırada sınava gireceklerini sistemden kontrol etmeleri yeterli olacak, giriş belgesinin çıktısını almaları gerekmeyecek. Okulda kantinlerin açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrenciler istemeleri halinde su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebilecekler.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.