ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR ÖDÜL TÖRENİ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR ÖDÜL TÖRENİ

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün yürüttüğü “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” konulu proje kapsamında dereceye giren öğrencilere  ödülleri verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen ödül dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa POLAT ve proje ekibi katıldı.

Ödül töreninde  konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Bu Proje İle Öğrencilerimize AB’yi, AB’nin değerlerini öğretmenin yanında temelde birlik içinde yaşamanın mümkün olduğu anlatılmıştır. 2. Dünya savaşında birbirlerinden milyonlarca insan öldüren Avrupa ülkeleri, başka felaketlere sebep olmamak için çeşitli arayışlara girmişlerdir. 1951 yılında Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu olarak bir araya gelen 6 ülke ile bugün dilleri, renkleri ve görüşleri birbirinden farklı 28 ülkenin dahil olduğu devasa bir topluluk olmuştur.

Biz öğrencilerimize başkalarının haklarına saygı göstermeyi, demokrasiyi, adaleti, insan haklarını öğretirsek yaşamda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunun olmadığını da kavratmış oluruz. Bu proje ile Avrupa Birliğine girmesek de tüm farklılıklarımıza rağmen birlikte yaşamın mümkün olabileceğini gençlerimize aşılamış oluruz İnşallah. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum. İnşallah  başarıları artarak devam eder, ayrıca onları yetiştiren öğretmen ve idarecilerini de tebrik ederim, dedi.

 Daha sonra dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.