ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Okuyor Yazarlar ile Bir Araya Geliyor

Öğrenciler Okuyor Yazarlar ile Bir Araya Geliyor

 

Huriye Saraç “Öğretmen Benisa”  50 yıl sonra öğrencilerle Şanlıurfa´da yeniden buluştu. İlk geldiği yıllardaki Urfa ile bugünün Urfa’sını karşılaştıran Huriye Saraç, izlenimlerinde şehrin çok geliştiğini ve güzelleştiğini belirtti. İlimizde Şanlıurfa Anadolu Lisesi, Mehmet Güneş Sosyal Bilimler Lisesi ve Şanlıurfa Sosyal Bilimler lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Saraç öğrencilere yazarlık ve okumaya ilişkin deneyimlerinden bahsetti.

Saraç ilimizdeki söyleşi programı ile ilgili olarak "Liselerdeki söyleşi programlarımızdan yönetici, öğretmen ve öğrencisiyle çok sıcak, saygılı, samimi karşılandım. Doğrusu böyle ilgi, saygı, sıcaklığı hiçbir yerde görmedim desem yeri. Hele telefon, tabletlerle dolaşan gençlerin az olması şaşırtıcı güzelliklerdi. Ev ziyaretlerimizde gelinlerin üniversite mezunu olması beni çok sevindirdi, artık  gençlerimiz okuyor” dedi.

Huriye Saraç’ın kendi öz hayatını yazıp anlattığı kitap olan “Öğretmen Benisa”yı öğrencilerin okuyarak gelmiş olmaları, sunumu daha verimli kılarken konuşmalar sırasında başta öğrenciler ve yöneticiler duygu dolu anlar yaşadılar.

HER AYA BİR YAZAR

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ;  “2015 – 2016 Öğretim yılında “her aya bir yazar” sloganıyla yazar – okur buluşmalarımız olacak, planlı olarak mahallerimizde, kahvelerde, parklarda, yöneticilerimiz, muhtarlarımız ve halkımızla kitap okuma etkinliklerimiz olacak. Bu hafta üç okulumuz öğrencileriyle yazarımız Huriye Saraç’ı buluşturduk. Bizler ve öğrencilerimiz çok faydalandı, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

OKUMAYA, BAŞARMAYA KATKI SAĞLAMAK

Huriye Saraç’ın 50 yıl sonra Urfalılarla buluşmasında ve söyleşi programlarında moderatörlük yapan Ramazan Göçen de “Urfa Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Biriminin gayretleriyle Urfa’ya vefa için Urfalı öğrencilerle beraber olmak, okumaya, başarmaya bir katkı sağlamak çok mutluluk verici oldu. Urfa’da bulunmak apayrı bir zevk, 30 yıl önce gençliğime dönmekti. Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’ye, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan’a ve tüm Ar-Ge ekibine, eski öğrencilerim, dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.