ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER TARİH YOLCULUĞUNA ÇIKIYOR

ÖĞRENCİLER TARİH YOLCULUĞUNA ÇIKIYOR

      İlimizde öğrenim gören öğrencilere yönelik başlatılan "Şanlıurfa´yı Tanıyalım"  projesi kapsamında, öğrencilerde aidiyet duygusunu pekiştirmek, Şanlıurfa´nın tarihi yapısını ve kültürel değerlerini  geliştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

       İmzalanan protokolle Şanlıurfa İl sınırları içerisinde öğrenim gören Lise ve Ortaokul öğrencilerinin tarihi ve turistik değere sahip yerlerin, müze ve ören yerlerinin gezdirilip görülmesinin sağlanması ile tarihi kültürel gelişimlerine katkıda bulunulması, tarih ve çevre bilincinin geliştirilmesi, tarihsel öneme sahip yerlere sahip çıkılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği okullarda Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen günlerde öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlanarak, rehberler eşliğinde tarihi ve kültürel yerler gezdirilecek.

        Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençliğe ve eğitime önem verdiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür anlamlı çalışmalara her zaman imza atacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak bir çalışma başlattık. Bütün ilçelerimizdeki gençlerimize yönelik başlatmış olduğumuz ortak çalışma ile gençlerimizin Şanlıurfa´mızı tarihi ve turizm değerlerini tanımasını amaçlıyoruz. Tarihi mekanlarıyla, kültürel varlıklarıyla ve inanç merkezleriyle gezilmesi görülmesi gereken illerden bir tanesidir. Şanlıurfa gençliği Şanlıurfa´mızı tanıması amacıyla; Şanlıurfa arkeolojik müzesi, kent müzesi ve görülebilecek tüm tarihi ilçeleriyle Şanlıurfa´yı gençliğimize tanıtmaya karar verdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda gençler için  tarihi ve kültürel değerleri öğrenmekleri ve aynı zamanda bu tarihi mekanları incelemeleri için gençlerimize yönelik ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyoruz.  13 ilçeden Ortaokul ve Lise öğrencilerimize arkeologlar eşliğinde , tarihi bilinci yüksek olan kadromuz ile tarihi ve kültürel mekanları gezdirip kentin tarihini ve kültürünü öğrenmelerini sağlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün Şanlıurfa´mıza ve bütün gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi

     Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bu projeden dolayı öğrenciler adına İl Milli Eğitim Müdürü olarak  şükranlarımı sunuyorum. ‘Şanlıurfa´yı Tanıyalım’ projesi kapsamında bütün ilçelerimizden öğrencilerimizi alıp Şanlıurfa merkez ve tarihi yerlerini gezip görmelerini sağlayacağız. Bu çalışma ile gençlerimizde aidiyet  duygusunu geliştirmiş olacağız. Allah´ın izniyle Büyükşehir Belediyemizle bu tür çalışmalarımızı sürdürerek hem Eğitime hem de gençliğimizin bilinçli bir şekilde yetişmesine olanak sağlayacağız. Projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi Bey´e öğrencilerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

      Proje kapsamında bugün Bozova ilçemizden 60 öğrenci, Rehber Öğretmenler ve idareciler eşliğinde tarihi yolculuklarını tamamladılar.

12-01-201612-01-201612-01-201612-01-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.