ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Hikâye ile Teknoloji Bağımlılığı Semineri Verildi

Öğrencilere Hikâye ile Teknoloji Bağımlılığı Semineri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Rehberlik Şubesi ve Ar-Ge Birimi tarafından, Merkez Eyyübiye İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine temizlik, beslenme ve bilinçli teknoloji kullanımı konularında seminer düzenlendi. Heyecanlı ve verimli geçen seminere, okuldaki öğretmenler, idareciler ve 100 öğrenci katıldı.

Seminer, uygulamalı bir şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi üyesi eğitimci Muharrem Çelik tarafından sunuldu. Seminer sonrasında, çocuklara seminerle ilgili sorular soruldu ve cevaplar alındı. Seminerde, çocukların hayatları boyunca yapmamaları gerekenlere "hayır" demeleri gerektiği, yapmaları gerekenlere ise "evet" bilinciyle hareket etmeleri vurgulandı. Kitap okuma, spor yapma, sanatla ilgilenme gibi olumlu alışkanlıklar teşvik edildi. Ayrıca, zamanı boşa harcamamak için rastgele teknolojik aletleri kullanmaktan kaçınılması gerektiği bilinci de öğrencilere aşılandı.

Bu verimli seminer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen eğitim TBM modellerinden biriydi. Okul Müdürü Hasan Yıldız, seminerin öğrencilerin dünyasında kalıcı etkiler bırakacağını belirterek, konunun çocukların gözü önünde tiyatro ile canlandırılmasının en büyük etken olduğunu ifade etti. Seminerin düzenlenmesinde başta Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitimci Muharrem Çelik olmak üzere tüm katkı sağlayanlara teşekkür etti.

18-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-2023

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.