ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

      2015-2016 Eğitim Öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesiyle birlikte öğrenciler karne heyecanı yaşadı. İlimiz Haliliye İlçesi Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen  karne dağıtım törenine Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL ve Birim Amirleri katıldı.

      Karnelerini Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK ve  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin ellerinden alan öğrenciler yarıyıl tatiline girmenin sevincini yaşadılar.

    Karne Dağıtım Töreninde bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK;  “Öğrencilerimizin karnesi aynı zamanda velilerin ve bizlerinde karnesidir. Sadece öğrencilerin karnesi değildir. Velilerinde, anne babalarında karnesidir. Anne babaya da karne veriyoruz. Eğer bir eksiklik veya bir kusuru varsa sadece öğrenciye yönelmek yanlış. Sadece sorumlu öğrenci değil. Bir kere kızmak çok yanlış. Moralini motivasyonunu kendine güvenini aşağıya çeker. Kızınca durumunu daha mı iyi yapacaksınız. Sevgili öğrenciler tatilde bol bol dinlenin, gezin, eğlenin. Ama bunları yaparken kitap okumayı da ihmal etmeyin. ” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise yaptığı açıklamada öğrencilere seslenerek; ´´ Sevgili Öğrenciler, Sizler geleceğimizin teminatısınız, gelecekte yaşanılabilir yarınlar sizin başarılarınıza bağlı olacaktır. Bu sebeple kendinizi asla küçük görmeyin. Sizler yarının öğretmenleri, mühendisleri, doktorları, savcıları yani geleceğe yön veren değerli şahsiyetleri olacaksınız. Bu tatil döneminde bol bol kitap okuyun, sevdiklerinize zaman ayırın, eksikliğini gördüğünüz dersler için yeni planlar yapın.´´ dedi.

    Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK ve  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ  daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldılar.

    Daha sonra Suriyeli öğrencilerin Eğitim gördüğü Suriye Eğitim Merkezine ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ öğrencilerle tek tek ilgilenerek karnelerini ve oyuncak hediyelerini dağıttı. 

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.