ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ÖĞRETMENLER GÜNܔ HAFTASI DOLAYISIYLA ÖĞRETMENLERE “ETKİLİ SUNUM” SEMİNERİ VERİLDİ

“ÖĞRETMENLER GÜNܔ HAFTASI DOLAYISIYLA ÖĞRETMENLERE “ETKİLİ SUNUM” SEMİNERİ VERİLDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşi dizisinin bir diğer konuğu Harran Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Emin Usta oldu.

Milli Eğitim Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, öğretmen ve idareciler katıldılar.

Harran Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Emin Usta “Etkili Sunum” konulu semineri gerçekleştirirken enerjik sunumuyla katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Öğrencilerin eğitimlerinde dikkatli olunması gereken bazı durumlara değinen Usta, öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişimin öğrenme de çok etkili olduğunu belirtti.

“Öğrencilerinizin her sorduğu soruya cevap verebilecek şekilde kendinizi hazırlamalısınız, onları sürekli soru sormaya yönlendirerek, araştırmaya sevk ederek gelişimlerinin sürekli olmasını sağlamalısınız. Öğrencilerinizin sordukları sorulara cevap veremez veya onları terslerseniz bu durum onlarda uzun süreli sorunlara yol açabilir” diyen Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Emin Usta, “Bu ülkenin geleceğini belirleyecek olan kişileri siz belirleyeceksiniz. Kolay gelsin.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.