ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize Eğitimde Dijital Dönüşüm Semineri Verildi

Öğretmenlerimize Eğitimde Dijital Dönüşüm Semineri Verildi

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen finansmanının tamamı Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından karşılanan 2019-1-TR01-KA101-066084 numaralı "Eğitimde Dijital Dönüşüm" isimli proje kapsamında Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde görev yapan öğretmenlere Ters Yüz Sınıf sistemi (Flipped Classroom) uygulaması hakkında Bahçeşehir Fen Lisesi İngilizce öğretmeni Halil CAŞKA tarafından eğitim verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER: "Bakanlığımız tarafından yayınlanan 2023 Vizyon Belgesi kapsamında eğitim sistemimizde dijital eğitim ve öğretim içeriği geliştirilmesi, sınıflarda uygulanması ve buna yönelik yenilikçi yaklaşımlar ve becerilerin eğitimcilere kazandırılması oldukça önemsenmektedir. Öğrencilerimizin, çevrelerinde gördükleri sorunlara erken yaşlardan itibaren yenilikçi çözümler geliştirme farkındalığı ve bu çözümleri Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Güzel Sanatlar gibi farklı disiplinlerle harmanlayarak üretme becerisi kazanması, gelişmiş ülke eğitim sistemlerinin temel hedeflerinden biri hâline gelmiştir. Ülkemizde öğrenme süreçlerinde teknoloji desteği konusunda bilhassa altyapı anlamında ciddi çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Amacımız öğretmen ve öğrencilerimizin yapılan bu yatırımları kullanacak beceriler kazanmasıdır.  Öğrenme materyallerinin doğası, öğrenenlerin doğasıyla uyumlu olmak zorundadır. Günümüzde çocukların öğrenmeyle ilişkisi, pasif bir dinleyici olmanın çok ötesindedir. Öğrenme; onlar için, kendi meraklarını gidermeye çalışırken katılımcı olmayı, deneyimlemeyi ve sorgulamayı gerektiren bir süreçtir. Yalnızca basılı materyallerle, sınıf içinde veya dışında günümüz öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak neredeyse imkânsızdır. Sınıf içinde öğretmenler sorgulamaya, tasarımsal düşünmeye, kavramsal öğrenmeye yönelik, bireysel yahut grup çalışmasına uygun ortamlar oluşturmak durumundadır. Bu ortamların oluşturulabilmesi için de dijital içerikler bir araç olarak kullanılacaktır. Öğretmenlerimiz gerçekleştirdiğimiz Ersamus+ "Eğitimde Dijital Dönüşüm" projesi ile Hollanda ve İspanya'da alacakları eğitimler ve bu eğitimleri desteklemek ve yaygınlaştırmak için yerelde yaptığımız çalışmalarla Ters Yüz Sınıf sistemi ve bunu destekleyen web 2.0 araçları hakkında bilgi edinecek ve Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden geldiğince destek sağlanacaktır. dedi.

05-03-202005-03-202005-03-202005-03-202005-03-202005-03-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.