ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL AÇILIŞLARI TAM HIZ DEVAM EDİYOR

  Şanlıurfa’nın Bozova ilçesindeki Argıncık ve Türkmenören köylerinde yapımı tamamlanan 2 okul sayesinde artık öğrencilerimiz kendi köylerinde eğitim görecek.
OKUL AÇILIŞLARI TAM HIZ DEVAM EDİYOR

  

Bozova’nın Argıncık ve Türkmenören kırsal mahallelerinde yapımı tamamlanan 8 derslikli, içerisinde konferans salonu, spor salonu, öğrencilerimizin gelişimlerinde önemli yer tutan beceri atölyelerinin olduğu yeni nesil İlk-Ortaokullar yapılan açılış töreni ile eğitim öğretime kazandırıldı.

Açılış töreni; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Müftüsü Mehmet Taştan, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin: “Bozova ilçemiz eğitim-öğretimde çok umutlu olduğumuz bir ilçemiz, öğrencilerimizin başarı ortalaması bakımında yükselişte olduğu bir ilçemiz. Bozova’da eğitim-öğretime devam eden ülkemizin yarınlarında  memleketine katkılar sunacak 15 bin civarında öğrencimiz var.

Bozova’da 132 mevcut okulumuza ek olarak 8 okul daha yapımı tamamlanarak Şanlıurfa’da başlatılan eğitim seferberliğinde payını aldı. Bozova´daki okullarımızın inşaatları aynı zamanda başladı ve kısa sürede tamamlandı. Açılışını yaptığımız okul da bunlardan bir tanesi. Şanlıurfa’da son 16 yılda eğitim adına çok güzel çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmalar artan bir tempoyla devam edecek ve tüm altyapısal sorunlarımız çözüme kavuşacaktır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuşmasında kısaca şunları söyledi: “İlimizde eğitimin her alanında önemli yatırımları ve projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Bu yatırımlar arasında kalıcı eğitim yatırımlarına önem veriyor, Bakanlığımızla ve Valiliğimizle birlikte Şanlıurfa’daki eğitimi çağın gerektirdiği bir yapıya kavuşturmak adına ciddi çalışmalar yürütüyoruz.

Şanlıurfa’daki eğitim altyapısını çağın gerektirdiği bir yapıya kavuşturmak hatta daha ileri seviyeye taşımak amacıyla yapılan yatırımlarda emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, bu okullarımızda eğitim görecek olan öğrencilerimizin vatanına, milletine bağlı, donanımlı ve bu donanımları da insanlığın huzuruna, barışına ve iyiliğine sarf edilebilen ahlaklı bireyler olarak yetiştirmelerini temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in öğrencilere güzel bir sürprizi oldu. Osmanlı zamanından süre gelen macun şekerler ve pamuk şekerler öğrencilerimize ikram edildi.

İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın okumuş olduğu dualarla gerçekleştirilen açılış töreninde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve beraberindekiler öğrencilerin halk oyunları gösterilerinin ardından, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Son olarak öğretmenlerle toplantı toplantı yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve beraberindekiler öğretmenlerin sorunlarını dinlediler.

Bozova ilçesindeki 3433 öğrencimiz gibi diğer ilçelerimizde de bulundukları köylerden okul olan bölgelere giderek eğitimlerini sürdürmeye çalışan öğrencilerimiz, bu sene yapımı tamamlanacak olan okullarla birlikte kendi gelişimlerine ayırabilecekler bolca vakitleri olacak.

Yapımı tamamlanarak eğitim-öğretim hayatına geçirilecek olan okullarımızla birlikte il genelindeki taşımalı eğitim oranı en aza indirilmesi hedefleniyor. Böylelikle hem öğrencilerimizin zaman kaybının önüne geçilerek bulundukları yerlerde eğitim görmeleri sağlanacak hem de devletimizin her sene taşımalı eğitime ayırdığı bütçeden tasarruf edilecek.


05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.