ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 'Okul Güvenliği Toplantısı' Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Pehlivan, Eyyübiye İlçe Kaymakamı Adem Ünal, Karaköprü İlçe Kaymakamı Ufuk Akıl, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer okullarda güvenlik kamera sistemi, öğrenci servisleri, okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konularına değinerek; '' Güvenli bir okul eğitim-öğretimin; korkudan, şiddetten, ve kaygıdan uzak hoş bir ortamda gerçekleştirilebileceği bir yerdir. Güven ortamı oluşmuş okul; zorbalıktan uzak davranış beklentilerinin açık bir şekilde iletildiği, destekleyici ve özenli bir şekilde uygulandığı yerdir. Sayın Valimizin liderliğinde tüm paydaşlarımızla birlikte öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirleri alma gayreti içerisindeyiz.'' dedi.

Okul güvenliği konusunda alınan tedbirler hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu da emniyet teşkilatı olarak en önemli görevlerinden birinin, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizi her türlü zararlı akım ve şiddet olaylarından korumak olduğunu ifade ederek 2018-2019 eğitim öğretim yılında alınan tedbirler hakkında bilgiler verdi. Tipioğlu, güvenlik konusunda öğrenciler, aileler, okul idareleri ve her kesimin daha duyarlı davranması gerektiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılında okullara yönelik güvenlik tedbirleri kapsamında çalışan personel sayısını yüzde 20 artırdıklarını ifade etti. 

Geçmiş yıllarda alınan güvenlik tedbirleri ve önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yönelik fikir ve düşüncelerini açıklamak isteyen katılımcılara söz hakkı veren Vali Erin, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, Şanlıurfa'da eğitim kalitesini artırmaya yönelik önemli çalışmalar yapıldığını hatırlatarak emeği geçenlere teşekkür etti. 
Çocukların geleceğe hazırlanmasının büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ifade eden Vali Erin, Şanlıurfa'da görevde olduğu iki yıllık süre boyunca fiziki altyapının iyileştirilmesi, taşımalı eğitimin sonlandırılması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, kız çocuklarının okullaşması ve üniversiteye yerleşmede başarı grafiğinin yükseltilmesine yönelik bir çok çalışma yaptıklarını söyledi. 
Şanlıurfa'nın eğitim yatırımlarında en büyük payı alan illerin başında geldiğini hatırlatan Vali Erin, yeni eğitim öğretim yılında hizmete sunulacak okullar ile ikili öğretim devam eden okul sayısının hemen hemen kalmayacağını ifade etti.

Eğitimde başarı elde etmenin on yıla varan uzun bir süreç gerektirdiğini, kısa sürede başarı elde etmek için ise daha büyük çaba sarf etmenin şart olduğunu dile getiren Vali Erin, okulların modern kamera sistemleriyle donatılması için de imkanı olan hayır sahiplerini bu işe destek olmaya davet etti.

05-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.