ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİNE ‘’ 2023 EĞİTİM VİZYONU VE EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ‘’ KONULU KONFERANS VERİLDİ

OKUL MÜDÜRLERİNE  ‘’ 2023 EĞİTİM VİZYONU VE EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ‘’  KONULU KONFERANS VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde Başkent Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir tarafından okul müdürü ve öğretmenlere ‘’2023 Eğitim Vizyonu ve Eğitimde Dönüşüm’’ konulu Konferans verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Şanlıurfa’nın genç bir nüfusa sahip olduğunu, bu büyük öğrenci potansiyelinin yetişmesinde özellikle öğretmen ve okul idarecilerine büyük görevler düştüğünü belirterek göreve geldiği günden bu yana gittiği okullarda öğretmen ve okul müdürlerinin ilk günkü heyecanları ile çalışmalarının kendisini mutlu ettiğini, eğitimde 2023 hedeflerine ulaşmanın, görevlerini heyecanlarını kaybetmeden yapan çalışkan idareciler ve öğretmenlerle mümkün olacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yaptığı konuşma sonrası katılımcılara, 2023 hedefleri öncesinde Şanlıurfa´da eğitim adına yapılan çalışmaları özetleyen bir sunumda bulundu. 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Başkent Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir eğitimde yeni bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu öğrencilerin daha bilimsel ve özgür fikirler üreten bireyler olması yönünde tavsiyelerde bulunarak, okul müdürleri ve öğretmenlerinden öğrencilerini bu yönde yönlendirmelerini ve yenilikçi bir nesil yetiştirmelerini isteyen Özdemir, eşit fikir yerine adil fikir üretilmesini desteklediklerini kaydetti.

Teknolojinin her geçen gün yenilendiğine dikkati çeken Özdemir, "Makineler insanlara emir veriyor. Okulu çocuklara hitap eden hale getirmeliyiz. Öğretmenleri kültürel hüzünden kurtarmalıyız. Öğrenme ekosistemi oluşturulursa Türk eğitim sistemi çok mesafe kat eder. Eğitime yeni bir gözle bakmalıyız.  Yeni bir gözle kendi eğitim sistemimizi oluşturalım." dedi.

Konferans, Başkent Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Servet Özdemir´in Okul İdarecilerine ‘’2023 Eğitim Vizyonu ve Eğitimde Dönüşüm’’ konulu sunumu sonrası  İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından günün anısına hediye takdimi ile son buldu.

Başkent Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir’in Şanlıurfa da ki programı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret, Göbeklitepe ile Şanlıurfa’nın tarihi yerlerine düzenlenen gezi ile noktalandı.

25-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-201825-12-2018

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.