ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul - Sanayi İşbirliği Şanlıurfa Modeli Protokolü İmzalandı

Okul - Sanayi İşbirliği Şanlıurfa Modeli Protokolü İmzalandı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Defacto Perakende Ticaret A.Ş. arasında "Okul-Sanayi İş Birliği Şanlıurfa Modeli" Protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Defacto tarafından temin edilecek üretim fazlası  fire kumaşlar, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde, Moda Tasarım Teknolojileri ile Tekstil Teknolojileri alanlarında öğrenim gören öğrenciler tarafından ürün haline getirilecek. Öğrencilerin toplum hizmeti etkinliklerine katılım becerilerini geliştirmek ana amacından hareketle kurgulanan protokol ile çok sayıda hedef, çıktı belirlendi.

İmza töreninde bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail YAPICIER, şunları söyledi: Öğrencilerimiz, protokol kapsamında gerçekleştirilecek çalışmaların merkezindedir. Hedef çıktılarımıza onlar ulaşmamızı temin edecekler. Öğrencilerimizin kendilerini pratikte geliştirmeleri, toplumsal sorumluluk sahasında onlara gösterdiğimiz teveccühü layıkıyla sergileyebilecekleri bir çalışma örneği ortaya çıkaracaklar. Bu çalışmalar, onlara yüklediğimiz haklı değerin bir ispatı mahiyetinde olacaktır. Öğrencilerin ürettikleri ürünlerin Defacto mağazalarında satılması suretiyle elde edilecek gelirin kanserli çocukların tedavisi ve diğer bakımları için kullanılacak olması çok anlamlı. Yine proje kapsamında muhtelif hizmet içi eğitimler ve kurslar düzenlenerek sektörün geliştirdiği yeni ilim ve tekniğin öğretmen ve öğrencilerimize aktarılması sağlanacaktır. Öğrencilerimizin atölyeleri desteklenecektir. 2023 Eğitim Vizyonumuzun ruhuna uygun olarak mesleki eğitime güç kazandırılacaktır. İş birliği çalışmamızın, tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 

12-01-202112-01-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.