ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARARASI BİLGİ YARIŞMALARI BAŞLADI

OKULLARARASI BİLGİ YARIŞMALARI BAŞLADI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 13 ilçede yer alan okullar arasında bilgi yarışması düzenliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşen yarışmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı İbrahim Canbek ile çok sayıda öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından salonda bulunan öğrencilere kitap dağıtımı gerçekleştirdi. 7 Mart- 5 Nisan arasında gerçekleşecek yarışmaya ilk etapta 5 okul katıldı.

Yarışma öncesi yaptığı konuşmasında eğitime katkı veren projeler ürettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz birçok ilde olmayan, eğitime katkı veren, gençleri düşünen, Şanlıurfa’nın eğitimine bir nebzede olsa destek vermek amacıyla güzel projelere imza atıyoruz. Bu projelerden bir tanesi de şuan gerçekleştireceğimiz bilgi yarışmasıdır.’’ Dedi

Verilen desteklerden dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, “Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’da eğitimin niteliğinin artırılması yönünde birçok çalışmayı ortak yürütüyoruz. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve ekibinin ciddi bağlamda destekleri var. 3 yıl önce birlikte başlattığımız Şanlıurfa’yı tanıyalım projesi, eğitimde iş birliğinin artırılması projesi, okul sporları ile benzer birçok dalda çalışmalarımız devam ediyor.Biz, Şanlıurfa olarak şanslıyız; çünkü önceliği eğitime vermiş, eğitimi bu memleketin kaderi olarak gören bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Ben huzurlarınızda kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

08-03-201808-03-201808-03-2018


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.