ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Strateji Planlama ve Değerlendirme Çalıştay'ı Başladı

Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Strateji Planlama ve Değerlendirme Çalıştay'ı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce ilimizde düzenlenen ve 3 gün sürecek olan  "Olgunlaşma Enstitüleri Kurumsal Strateji Planlama ve Değerlendirme Çalıştay'ı" Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Ali Ece ve ülkemizde bulunan Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlerinin katılımıyla müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, GAP Tarımsal Eğitim ve Araştırma Merkezinde başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt, açılışta yaptığı konuşmada "Olgunlaşma Enstitülerimiz eğitim-öğretim, araştırma, tasarım ve tanıtım-pazarlama üzerine kurulmuştur. Bu dört alanda başarı elde etmenin en önemli misyon olması gerekmektedir. Enstitümüz eğitim kurumu olarak ilimiz eğitim hayatına, kültür kurumu olarak ilimiz sosyo-kültürel hayatına ve yarattığı istihdam alanıyla da ekonomik hayatına önemli katkılar sağlamalıdır. Geleneği, modern tasarımın bakış açışıyla yorumlamalı ve gençlerimize destek olmalıyız.

Bakırcılık, çulhacılık, keçecilik, gümüşçülük, halı kilim dokumacılığı, ahşap oymacılığı ve daha sayamayacağımız birçok zanaatiyle Şanlıurfa'mızda el sanatlarımızı unutuldukları sandıklardan çıkarırken diğer yandan da usta çırak geleneğini yaşatmalıyız. Dünyayı, etiketinde 'Türk Malıdır' yazan tasarımlarımızla tanıştırmalıyız.

Olgunlaşma Enstitülerimizdeki hedefimiz, sanat ve zanaat dallarında derinleşme ve ustalaşmayı sağlamaktır. Yani bir zanaatı az çok bilen insanlar değil, ülkemizin sanat ve zanaat bakiyesini taşıyacak hafıza bankaları kurmaktır." dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası çalıştay, sunumlarla devam etti.

08-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-2022

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.