ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Okulu Projesi Son Aşamada

Orman Okulu Projesi Son Aşamada

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaköprü Belediyesi, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün  ortaklaşa yürüttüğü Orman okulu projesi son aşamaya geldi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT, Karaköprü Belediye Başkanı Metin BAYDİLLİ Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat YANMAZ,  Karaköprü Büyük Salkım kırsal mahallesinde yapımı devam eden orman okulunu ziyaret ederek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

Ziyarette bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT, orman okulunun çocukların doğayla iç içe olması, değerler eğitimi açısında doğayla tanışması anlamında çok değerli olduğunu, burada çocuklara verecekleri eğitimlerle doğa sevgisini aşılanmasının hedeflendiğini belirterek, orman okulunun kazandırılmasında çok büyük emeği geçen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti.

Öğrenciler için çok farklı bir deneyim sunacak olan orman okulunu ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Karaköprü Belediye Başkanı Metin BAYDİLLİ yaptığı açıklamada "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte güzel bir projeyi ilçemize kazandırdık. Büyük Salkım kırsal mahallemizdeki orman okulumuzun yapımı tamamlanmak üzere. İnşallah 24 Kasım Öğretmenler Günü açılışını yapıp hizmete sunacağız. Burada çocuklar doğayla iç içe olup doğanın önemini ve değerini kavrayacaklar; çeşitli aktivitelerle birlikte ağaç sevgisini, hayvan sevgisini kazanacaklar. 81 ilde yapılan bu proje Şanlıurfa'da da ilçemize kazandırıldı. Ben de bu nedenle çok mutluyum ve gururluyum. Orman okulumuz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

Orman okulu ziyareti sonrası Büyük Salkım Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin BAYDİLLİ, öğretmenler ile bir süre sohbet ettiler.

02-11-202102-11-202102-11-202102-11-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.