ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

13 İlçemizde bulunan özel okul müdürlerimizle yeni eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Özel Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüze bağlı 13 ilçemizde bulunan özel okulların müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Abdülkerim YAVUZ ve Mehmet ERCAN başkanlığında 03.10.2016 Pazartesi günü saat 15:00´da Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde toplandı.

Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi 2 kapsamında Özel Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısına 50 okul müdürümüz katılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.  2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı TEOG, LGS ve LYS ile TÜBİTAK ve yerel projelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan Mehmet ERCAN, ilimizde 50 adet özel okul bulunduğunu söyledi. Bu okullarda birçok öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten ERCAN, “İlimizde toplam öğrenci sayımız 614.864’tür. Buna göre özel okulda öğrenim görenlerin payı yüzde 2‘nin biraz üzerindedir. Bu sayının artması ilimizin eğitim kalitesini daha da arttıracağını belirten ERCAN, bunun yanında özel okul müdürlerinden özellikle ilimiz eğitimine ekstra katkı sunmalarını yapılacak olan il geneli denemelerde ve projelerde sponsor olarak diğer okullarımızın ihtiyaçlarına bir katkı sunmalarını istedi.

Karşılıklı soru cevap ve tanışma şeklinde devam eden toplantıda müdür yardımcımız Abdülkerim YAVUZ toplantıya katılan katılımcılara teşekkür ederek özel okul yöneticilerimizin dikkat etmeleri gereken hususları değindi. Mevzuat değişiklikleri hakkında bilgi vererek Öğrenci devamsızlıkları noktasında okul idarelerine sorumluluklarını hatırlattı. Özel okul müdürlerimizle yapılan toplantıda ilimizin eğitim seviyesinin yukseltilmesi için hepimizin el birliğiyle çalışması gerektiğini belirten YAVUZ ;yeni eğitim öğretim yılında el ele vererek özel resmi ayrımı yapmadan ilimiz eğitimine katkı sunacak her kurumunun kendileri için çok değerli olacağını belirtti.

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.