ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PAKİSTAN DEVLET SENATÖRÜ TALHA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I ZİYARET ETTİ

PAKİSTAN DEVLET SENATÖRÜ TALHA  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin TURAN, Pakistan Devlet Senatörü (Ekonomi Bakanı) Sayın Muhammed Talha MAHMOOD ile bir araya gelerek ilimizde Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan eğitim yatırımlarını, bu konuda Şanlıurfa halkının duyarlılıklarını, mültecilerin eğitimi konusunda Dünyada Guinness rekorlar kitabına girmeye aday tek şehrin Şanlıurfa olduğunu belirtti. Suriyeli çocukların eğitime kazandırılması noktasında hem devletimizin hem ilimizin bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptığını belirten Turan bu noktada kardeş ülke Pakistan´dan da destek beklediklerini belirtti.  Talha mazlumların umudu olan kardeşimiz Türkiye´ye çok teşekkür ediyorum dedi. "Sosyal medyada çok kötü fotoğraflar görüyorduk, Suriyeli kardeşlerimiz çok kötü durumdalar. Elhamdülillah, buraya gelince şaşırdım, Türk kardeşlerimiz Suriyeli kardeşlerimize çok iyi bakıyorlar. Şunu da çok iyi anladım ki burada her mazlum Cumhurbaşkanı´na dua ediyor. Şanlıurfa’ya tekrar geleceğini belirten Talha sığınmacıların okullaşması noktasında ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtti.

Ayrıca konu ile ilgili açıklama yapan TURAN; ‘’Sayın Talha 15 Temmuz hain darbe gecesinden kısa bir süre sonra ülkemizi ziyaret eden Pakistan heyeti ile gelmiş, Türkiye´nin mazlumların umudu İslam coğrafyasının da medarı iftiharı olduğunu belirtmiş, en zor zamanlarda hep Kardeşliklerini göstermişlerdir. Bu kapsamda onlara teşekkür ediyorum. Kardeşliğimizi daha da güçlendirmek için el işi Türk bayrağını kendisine armağan ediyorum’’ dedi.

Talha ise, Türkiye ile kardeşlik bağlarımız ve gönül bağlarımız çok kuvvetli bu anlamlı hediye için çok teşekkür ediyorum hiç bir hediye bu kadar anlamlı olamazdı diyerek Pakistan’a özgü Ceylan derisini Turan´a hediye ederek kadim şehir Şanlıurfa´nın misafirperverliği ile ağırlandığı için teşekkür etti.

06-07-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.