ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pamuğa Değil Bilime Yolculuk

Pamuğa Değil Bilime Yolculuk


Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen 16-21 Mart tarihleri arasında Şanlıurfa´daki Öğrencilerin Bilim Yolculuğu - 2 etkinliği düzenlendi. Proje kapsamında öğrenciler Gaziantep, Adana ve Konya´daki tarihi ve kültürel yerleri, bilim merkezlerini gezip uygumalı olarak deneyler yaptılar. Proje kapsamında öğrencilerde bilme karşı farkındalık yaratıldı. Özellikle bilim merkezlerindeki seminer ve deneyler öğrencilerin dikkatini çekti. 
16 Mart tarihinde çıkılan bu bilim yolculuğuna öğrencilerimizi İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci uğurladı. İlci bu tarz TÜBİTAK projelerinin ilimizde yaygınlaşmasından memnuniyet duyduğunu, ilimizde artarak devam etmesi gerektiğini belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Projeye koordinatör Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan AKAN, İnönü Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. Tuncay ÖZDEMİR, İl TÜBİTAK Proje Koordinatörü Mehmet Nuri ÖĞÜT, İl Milli Eğitim Ar-Ge biriminden Ömer BALIBEY ve Çamlıdere İlkokulu´ndan Yasemin USTAOĞLU eşlik etti.


Bilim Yolculuğu IIBilim Yolculuğu IIBilim Yolculuğu II

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.