ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Personelin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları

Personelin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları

PERSONELİN 2019 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURULARI
             

Bilindiği üzere Bakanlığımız eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan bazı unvanlarda görev yapan personelin, İl İçi isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri, ilgi Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmektedir. Bakanlığımızın ilgi (b) yazısı ile aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde atamaların yapılacağı duyurulmuştur.


İlgi (a) Yönetmeliğin 32. maddesinde:
1-Bu yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az 3 yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.
2-Başvurular Mayıs ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasında en fazla 10 kuruma atanmak üzere tercihte bulunabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.
3-İ1 içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları, Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre, hizmet süresinin eşit olması halinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.
4-Bu madde kapsamında yapılan atamalar müdürlüğümüzce duyurulacaktır.
               Bu Bağlamda;
1- İl/İlçe/Okul ve kurumlarımızın personel ihtiyacı göz önünde bulundurularak münhal
kadrolar ekte gönderilmiştir.
2- Başvuruda bulunacak personel açısından olumsuzluklar yaşanmamasına yönelik olarak Mebbis özlük modülünde yer alan kimlik ve hizmet süresi bilgilerinin güncellenmesi,
3- Soruşturma sonucu görev yeri değişen personele, soruşturma geçirdiği İl/İlçe/Okul/Kuruma 20.06.2016 tarih ve 6785766 sayılı yazı gereği 4 yıl geçmeden kesinlikle tercih hakkı verilmemesi, (aksi durumda başvurusu kabul edilen personelin tüm sorumluluğun İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde olacağının bilinmesi)
4- 30 Eylül tarihi itibarıyla en az üç yıllık hizmet süresinin hesabında, geçici olarak başka okul/kurumlarda  görevlendirilenlerin görev sürelerinin asıl kadrolarının bulunduğu yerde geçirilmiş sayılması,
5- İl içi isteğe bağlı yer değişikliği talebinde bulunan personelden, yukarıda belirtilen maddede yer alan şartları taşıyanlar en fazla (10) kurum tercih edilecektir.
6-Başvurular isteğe bağlı olarak yapılacağından başvurusu uygun görülen ve atamaya hak kazanan kişilerin atamaları iptal edilmeyecektir.
7-İ1 içi yer değişiklikleri sırasında oluşabilecek güncelleme ve düzenlemeler Müdürlüğümüz resmi web sitesi olan https://sanliurfa.meb.gov.tr adresinde duyurulacaktır.
Herhangi bir aksaklığa mahal vermeden gerekli duyurunun İlçeniz Kurum/Okullarında görev yapan tüm personele imza karşılığında bildirilmesi, aşağıda belirtilen atama takvimine göre başvuru evraklarının elden Müdürlüğümüz Personel Atama Şubesine teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 5. DERECEDEN ŞEF KADROSUNDA 1 MÜNHAL KADRO BULUNMAKTADIR. 

                                                          

 

İSTENİLEN BELGELER:
1-Başvuru Formu (Okul/Kurum ve İlçe Müdürlerince Onaylatılacaktır.Bilgisayar Ortamında Doldurulacaktır)
2-Hizmet Cetveli (Onaylı)

ATAMA TAKVİMİ
 YAPILACAK İŞLEMLER
  TARİH
Okul/Kurum İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince Başvuruların Kabulü :  12-14 Haziran 2019


İlçe Müdürlükleri Tarafından Başvuru Evraklarının İl  Milli Eğitim Müdürlüğüne Elden Teslim Edilmesi :  17 Haziran 2019


Başvuruların Değerlendirilmesi :  18-20 Haziran 2019


Atamaların Yapılması ve Elektronik Ortamda Duyurulması :  21 Haziran 2019  
    

 

 

Münhal Norm Listesine Ulaşmak İçin AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.

/meb_iys_dosyalar/2019_06/12170152_MUNHAL_LYSTE.xls

 

 

Tercih Formuna Ulaşmak İçin AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.

/meb_iys_dosyalar/2019_06/12085302_Tercih_FORMU.xls

 


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.