ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RESMİ YAZIŞMA KURALLARI EĞİTİMİ

RESMİ YAZIŞMA KURALLARI EĞİTİMİ

     ´´Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmenlik  ´´ 02.02.2015 tarih ve 29255 sayılı Resmi Gazete´ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

     Resmi yazışmaların anılan Yönetmenlik hükümlerine göre yapılması amacıyla 18 ve 19 Şubat 2015 tarihlerinde, 15:00 ile 17:00 saatleri arasında, Müdürlüğümüz toplantı salonunda Birimlerimizde görevli tüm personele  ´Resmi Yazışma Kuralları´ eğitimi  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN’ ın sunumuyla gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bölüm şef ve memurlarının katıldığı eğitimde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN resmi yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda katılımcılara bilgi verdi. Kurum içinde yapılan resmi yazışmalarda en çok karşılaşılan hatalar üzerinde durularak bu hataların minimize edilmesi hususunda dikkat edilmesi gereken noktalar belirtildi.

     İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise  personellerimize yönelik yapmış olduğumuz bu eğitim resmi yazışmalardaki düzenliliğin iş ve işlemleri hızlandıracağını belirterek buna benzer kurum içi eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.