ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YETENEK YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YETENEK YARIŞMASINDA  DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye genelinde düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yetenek yarışması Şanlıurfa il ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay  Şubesi işbirliği ile Urfa Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi  (Endüstri Meslek Lisesi) konferans salonunda gerçekleştirildi.

Törene ; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, Bestekâr ve Ses Sanatçısı Cemil Sezgin, Okul Müdürleri, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Hüseyin Kara, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Gençlik Komisyonu Üyesi Mehmet Asoğlu, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Üyeleri ve Gönüllüleri,  Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

Yoğun bir öğrenci katılımıyla gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ardından Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik´in selamlama konuşmaları ile başladı. Çelik konuşmasında ’’ gençlerimiz bizim her şeyimiz. Bu gençler tarih yazan ecdadın torunlarıdır. Kendilerine sahip çıkıp, esaslarına yakışan nesiller olacaklardır, dedi.’’  

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer de konuşmalarında ‘’ Yarışmanın amacı gençleri ve çocukları bilinçlendirmektir. Bu bilince erişen tüm öğrencilerimiz bizim nazarımızda zaten birinci olmuştur. Dileğimiz burada dereceye girenlerin Ülke genelinde de derece almalarıdır. Evlâtlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. ‘’ dedi.

Yeşilay tanıtım slaytının izlenmesi, "Baba Uyan" şiirinin okunması,  sanatçı Cemil Sezgi´nin türküleri ile gençleri coşturması sonrasında ödül töreni gerçekleşti.

Görsel İlkokul kategorisinde birinci olan 2002 Vakıflar İlkokulundan İbrahim Ethem Aktar,  Görsel Ortaokul kategorisinde birinci olan Şanlıurfa Bilim Sanat Merkezinden Nisa Nur Muratoğlu, Görsel Lise kategorisinde birinci olan Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Seher Dağ,  Edebi İlkokul kategorisinde birinci olan Koç İlkokulundan Fatma Demir,  Edebi Ortaokul kategorisinde birinci olan Şanlıurfa Bilim Sanat Merkezinden Buğrahan Korkmaz, Edebi Lise kategorisinde birinci olan Turgut Özal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinden Salih Tek ödüllerini aldılar. 

Tören jüri üyelerine plaket, yarışmada derece alan öğrencilerin öğretmen ve okul müdürlerine Yeşilay hediyelerinin takdimi ve hatıra fotoğrafının çekimi ile son buldu.

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.