ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Salgın Sürecinde Pansiyonlar" Konulu Toplantı YapıldıŞanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt başkanlığında üç merkez ilçemizde bulunan 33 pansiyonlu okulun müdür yardımcıları ile genel değerlendirme ve "Salgın Sürecinde Pansiyonlar" konulu toplantı Urfa Anadolu Lisesinde yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet    DEMİR, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat YANMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Çoban ve merkez ilçelerimizde bulunan 33  pansiyonlu okulun müdür yardımcılarının katıldığı toplantının gündeminde salgın sürecinin yönetimi, belletici öğretmen ve personel eğitimleri, öğrencilerin uyum süreci eğitimi ve rehberlik faaliyetleri, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal faaliyetler ve akademik başarıya yönelik faaliyetler konuları yer aldı. 

Salgın sürecinde pansiyon yönetiminin önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürü Fevzi KURT bu süreçte sosyal kültürel, sportif etkinliklere önem verilmesi gerekliliğini ve akademik başarıyı arttırma çalışmalarının önemini vurguladı. 

Pansiyon müdür yardımcılarına hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt şunları söyledi: "Göreve başladığım günden bu yana ilimizde birçok pansiyonu ziyaret etme fırsatı buldum. Pansiyonların öğrencilerimizin yaşam alanı olabilecek şekilde hazır görmek bizleri oldukça sevindirdi. Milli Eğitim camiası olarak biz büyük bir aileyiz. Pansiyonlarımızda bizlere emanet edilen çocuklarımızı koruyup kollayarak sahip çıkmak bizim görevimizdir. Okullarımızla, pansiyonlarımızla ilgili bizlerle paylaşmak isteyeceğiniz her türlü çalışma ve önerileriniz için kapımız sizlere her zaman için açıktır. 2021-2022 eğitim öğretim yılının ülkemizde, ilimizde hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum." 

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT ve beraberindekiler, Pansiyon müdür yardımcıları ile yapılan toplantı sonrası, Urfa Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile Urfa Anadolu Lisesi Pansiyonunu ziyaret ettiler. 

15-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-2021

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.