ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezinin "16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda Bölge Birincisi ve İkincisi Olan Öğrencileri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezinin

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezinin "16. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda Bölge Birincisi ve İkincisi olan öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'u makamında ziyaret ederek, projeleri ile ilgili kendilerine bilgi verdiler.

Ziyarette öğrencilerimizin büyük emek ve gayret sarf ederek yaptığı proje çalışmalarının her alanda olduğu gibi bilim alanında da parlak bir geleceğe sahip olacağımız inancını pekiştirdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT, hayal edip merak duyarak başladıkları bilim yolculuğunun hayatlarının her aşamasında devam etmesi dileğinde bulundu.

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin projeleri, bu yıl 16.'sı düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölgesel Proje Değerlendirmelerinde Biyoloji alanında Bölge 1.'si ve Bölge 2.'si; Tarih alanında ise Bölge 1.'si olarak büyük bir başarıya imza attı.

Öğrencilerimiz Kenan DİNÇ ve Muhammed Murat KOYUNCU danışmanları Nazan ÖZKAN KORKMAZ rehberliğinde "Tarih" dalında hazırladıkları "3D Yazıcılar İle Tasarlanan Sosyal Bilgiler Ders Materyallerinin Görme Engelli Öğrenciler Üzerindeki Etkisi" adlı proje Bölge 1.'si

Öğrencimiz Erva TEKİN danışmanı Birgül YELİMLİBAĞ rehberliğinde "Biyoloji" dalında hazırladığı "Banazı Karası Üzüm Çekirdeğinin Antioksidan Özelliğinin Drosophila Melanogaster Üzerindeki Ömür Uzunluğuna Etkisi" adlı proje Bölge 1.'si

Öğrencilerimiz Muhammed Mirza KAYA ve İbrahim Kayra YELİMLİBAĞ danışmanları Birgül YELİMLİBAĞ rehberliğinde "Biyoloji" dalında hazırladıkları "Punica Granatum'un Farklı Çeşitlerine Ait Kabukların Antimikrobiyal Özelliklerinin İncelenmesi Ve Diş Beyazlatmada H2o2 İle Etkilerini Karşılaştırılması" adlı proje Bölge 2.'si olmayı başardı.

Türkiye Finallerinde öğrencilerimize başarılar diler, emeği geçen danışmanları tebrik ederiz.

19-04-202219-04-202219-04-202219-04-2022

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.