ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA BİLİMDE YARIŞMALARA HAZIRLANIYOR

ŞANLIURFA BİLİMDE YARIŞMALARA HAZIRLANIYOR

     Malatya TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN  ve Yardımcısı Doç. Dr. Emin ÇELEBİ tarafından TÜBİTAK Lise ve Orta Okul Öğrencileri Araştırma Projesi ile ilgili seminer İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapıldı. Seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ERCAN, okul idarecileri ve öğretmenler katıldılar.

     Seminerde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ şunları söyledi. ‘’ İlimizde 614 bin öğrencimiz var. Bu genç nüfusu bilimle, teknolojiyle, sanatla, ilimle, irfanla bağdaştırmazsak, bütünleştirmezsek  maalesef  heba etmiş oluruz. Ya da birileri bu genç nüfusumuzu kendi çıkarları için başka yerlere kanalize edebilirler. Bunun içinde okullarımızda daha nitelikli çalışmaların yapılması, daha fazla bilimsel eserlerin ortaya çıkarılması, yeni buluşların yapılması son derece hayati bir öneme sahiptir. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.’’

     TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN konuşmasında ‘’ Dünya ya baktığımızda bu tür eğitimlere temelden başlamalarından dolayı büyük gelişim içerisindedirler. Şanlıurfa’da bu konuda büyük gelişmenin olduğunu gördüm. AR-GE birim sorumlunuzun çalışmaları gerçektende taktire şayandır.’’ dedi.

       Seminer TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Emin ÇELEBİ tarafından yapılan sunumla sona erdi. 

05-12-201605-12-201605-12-2016

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.