ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE YAPILAN PROTOKOLLE HER YIL 20 OKULA KÜTÜPHANE YAPILACAK

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE YAPILAN PROTOKOLLE HER YIL 20 OKULA KÜTÜPHANE YAPILACAK

Şanlıurfa´nın gelişimi ve dönüşümü noktasında Şanlıurfa Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi arasında 4 protokol birden imzalandı. Milli Eğitim Müdürlüğü adına imzalanan protokolle her yıl 20 okula kütüphane yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Valilikte düzenlenen protokol imza törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Başkanı İsmail Demirkol ile ilgili yetkililer katıldı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi şehir konservatuarı, okullara kütüphane yapılması, okullarda bilgi yarışmalarının düzenlenmesi konusunda hazırlanan metni karşılıklı olarak imzaladı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin "Şanlıurfa´da gerçekten çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere yerel yöneticilerimiz ile belediyelerimizin inanılmaz derecede katkıları vardır. İmzalanan bu protokolle yeni uygulamaya konulan projelerin kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bilinçli hareket etmek ve net bir şekilde ortaya konulan hedeflere doğru yürümeyi gerçekleştirmemiz lazım. Başarı düzeyimizi yükseltmeye yönelik daha programlı çalışmamız gerektiğini biliyoruz ve bu işi başarabileceğimize de inanıyoruz" açıklamasında bulundu

Şanlıurfa´daki gençlerin eğitimine her zaman önem verdiklerini ve bu konuda sürekli projeler hayata geçirdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin eğitimlerini önemsiyoruz. Şanlıurfa için hayırlı 4 protokolü birden imzaladık. İmzalanan protokol ile birlikte her yıl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte 20 okula kütüphane yapacağız. Şanlıurfa´daki tüm liselerde bilgi yarışması düzenleyeceğiz ve bu bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimizi tarihle buluşturup gezi düzenleyeceğiz. İmzalanan protokolün Milli Eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan yapılan protokollerle Şanlıurfa’da eğitimde gelişmelerin sağlanacağını, yerel yönetimlerin katkılarının kendilerini memnun ettiğini belirterek Şanlıurfa’ya hayırlı olmasının diledi.

21-12-201721-12-2017

21-12-2017

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.