ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA II. EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR

ŞANLIURFA II. EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR

     2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı II. Dönem açılışına hazırlık amacıyla Merkez İlçelerimizdeki tüm Okul Müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ  başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.  

     Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Fevzi ÇELİK, Merkez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de katıldı.

    Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Okullar, sosyal sistemler olarak sürekli değişmek zorundadırlar. Değişmeyen hiçbir şey yoktur, değişime ayak direyen herkes yenilmeye mahkumdur. Müdürler, okulların temel taşlarıdır. Bu sebeple değişimimiz okul müdürleriyle başlayacaktır. Değişimci liderler, ikna etme yeteneklerini kullanarak insanların belli kurallara uyum sağlamaları için gerekli koşulları hazırlarlar. Onlar, yönlendirdikleri bireylerin, doğal bir gelişim süreci içinde saygı ve bağlılık göstermelerini özendirirler. Kendini izleyenlere yönelik olarak, gerçek bir dikkat ve ilgi gösterirler. Değişimci liderlik; özgürlük, eşitlik, adalet ve kardeşlik gibi çok geniş çevreyi kapsayan ortak değerlerle ilgilidir. Bu sebeple kendimize ait değerlerimizi çağın gereksinimleriyle bütünleştirerek değişimimizi gerçekleştirmeliyiz. Okullarımız değişince hayatımıza ait pek çok şey olumlu yönde değişecektir.  Çalışmalarınızın bu yönde olmasını temenni ederek II. Dönemin hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. ´´ dedi. 

     İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin konuşmaları sonrası İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi ÇELİK´ in seçmeli derslerin seçiminde gerekli özenin gösterilmesi hususunda ve Ders Kitapları konularında sunumlar yapıldı. Ayrıca Türk Telekom Ortaokulu Rehber Öğretmeni Yunus YEGİN tarafından Okul Müdürlerine “Yönetim Süreçleri ve Kişilerarası İlişkiler” adlı sunum sonrası toplantı sona erdi.

05-02-201605-02-201605-02-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.