ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN 15 TEMMUZ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin TURAN, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN 15 TEMMUZ MESAJI

Birliğini, dirliğini ve beraberliğini bozmadan asırlardır bu mübarek topraklar üzerinde kader birliği yapmış olan aziz milletimizin tarih sayfalarına yazdığı en büyük kahramanlık mücadelelerinden biri olan 15 Temmuz millet direnişinin ikinci yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

 

İhanetin hissedildiği ilk dakikalardan itibaren sokakları, meydanları dolduran, istiklâline ve istikbaline sahip çıkan, 15 Temmuz darbe girişimini bozguna uğratan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi ve takip eden günlerde, cesaretiyle, dirayetiyle, kararlılığıyla ve dik duruşuyla kahramanlık tarihimize kanlarıyla ve canlarıyla unutulmaz destanlar yazdı.

 

Türk siyasal hayatında kara birer leke olarak hatırlayacağımız darbe dönemlerinin ardından, bugün millet "tek vatan, tek bayrak, tek millet" diyerek demokratik yollarla seçilmiş hükümeti devirmeye çalışan bir terör örgütüne gereken cevabı, sokağa inerek ve tankların karşısında sapasağlam ve dimdik durarak  göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Şerafettin TURAN

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.