ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN´ın, Regaib Kandili mesajı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN´ın, Regaib kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN´ın, Regaib Kandili mesajı

Regaib Kandili Miraç, Beraat ve bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi´nin müjdecisidir. Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar insanlık için yanlış ve kusurlardan dönmeye vesile olmalıdır. Bu gece günahlardan arınmak için sunulan imkân ve fırsatları, Rabbimizin sonsuz rahmet ve mağfiretini bizlere hatırlatır. Her yıl gelen Regaib gecesi, bizlere rağbetlerimizin yalnızca Rabbimize yönelik olması gerektiğini hatırlatır. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmamızı sağlar.

Hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba gösterilmesi gerekmektedir. Ümit ederiz ki bu mübarek gece, gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Bu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Regaib Kandilini en içten dileklerimle kutlar, insanlığa huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni ederim.

Şerafettin TURAN
İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.